Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jana Paurová Extra Host (pořad) Počasí Bohumín

Nejnovější kauzy

Mafiánská vražda: Slovenská policie čelí podezření, že se na novináře vykašlala a nechala ho odstřelit!

Zavražděný novinář Ján Kuciak a jeho partnerka Martina. Oba byli
popraveni.
Zdroj: Facebook.com
+ Dalších 6 fotografií
Mafiánská vražda šokovala slovenskou veřejnost. Sedmadvacetiletý novinář webu Aktuality.sk Ján Kuciak byl zavražděn, protože se zajímal o politiky napojené na stranu Smer a jejich kamarády z podsvětí. Čisté ruce zřejmě nemají ani slovenští policisté. Ján Kuciak volal slovenskou policii o pomoc, muži zákona se na něj vykašlali.

Zavražděný slovenský novinář Ján Kuciak plánoval život se svou snoubenkou Martinou (†27). Oba jsou nyní po smrti. Zabil je najatý vrah. Slováci se ptají, co bude dál. Vše nasvědčuje tomu, že za popravou mladé dvojice stojí mafie. Kuciak psal o podnikatelích napojených na stranu Smer. Jeho reportáže se dotýkaly také ministra vnitra Roberta Kaliňáka.

Policejní prezident Tibor Gašpar v pondělí na tiskovce tvrdil, že policie dělá, co je v jejích silách. Jenže novináři mu už nevěří. Na tiskovce zazněly dotazy, proč policisté odmítli Kuciaka chránit, když o to před svou smrtí žádal.

Kuciak psal mimo jiné o podnikateli Mariánu Kočnerovi. Ten novináři pak začal vyhrožovat. Kočner mladému novináři slíbil, že na něj najde špínu. „Začnu s vaší osobou, pak se budu věnovat vaší matce, otci a sourozencům,“ vyhrožoval Kočner.

Ján Kuciak na Mariána Kočnera podal trestní oznámení. Ale policisté se na to vykašlali. Ani po 44 dnech se tímto trestním oznámením nezačal nikdo zabývat. Kdyby se policisté (spadající pod ministerstvo vnitra) na toto trestní oznámení nevykašlali, možná mohl Kuciak a jeho přítelkyně žít

Související články

Další články