Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hana Krampolová koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Mafiánská vražda novináře vyhnala Slováky do ulic! Prstem ukazují na premiéra Fica

Před Úřadem vlády SR to v noci vřelo.
Zdroj: Facebook.com
+ Dalších 20 fotografií
Slovenská veřejnost se ptá, kdo zavraždil sedmadvacetiletého novináře Jána Kuciaka. Slováci také chtějí vědět, jak velký vliv na rozhodování premiéra Roberta Fica měla jeho asistentka Mária Trošková, která se kamarádila s italskými podnikateli. Tyto podnikatele zavražděný Kuciak označoval za mafiány.

Má slovenský premiér Robert Fico na rukou krev? Tak se ptá obrovská část slovenské veřejnosti. Situace na Slovensku je velmi napjatá. Fico požádal novináře a veřejnost, aby se nedělaly ukvapené závěry. Zastal se své asistentky Márie Troškové, o které zavražděný Kuciak psal, že má vazby na mafii. Její kamarád a kolega z podnikání Antonino Vadala byl ve čtvrtek zadržen. V cele skončili i jeho bratr a bratranec.

Kvůli dosud neobjasněné vraždě začala na Fica a na ministra vnitra Roberta Kaliňáka tlačit opozice. Podle opozice a naštvané veřejnosti by měl na svou funkci rezignovat také policejní prezident Tibor Gašpar.

Opozice svolala po celém Slovensku několik demonstrací. Na Fica a jeho spojence je vyvíjen velký tlak. Na Slovensku to opravdu silně vře.

Související články

Další články