Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Monika Štiková koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Mafiánská vražda novináře Jána na Slovensku: Popravili i jeho partnerku Martinu, dostala ránu do hlavy!

Mladý novinář Ján Kuciak a jeho přítelkyně Martina byli na Slovensku
zavražděni
Zdroj: Facebook.com
+ Další 4 fotografie
Sedmadvacetiletý novinář, který psal o machinacích kolem strany Smer, byl zavražděn. Ján Kuciak byl střelen do hrudníku. Ranou do hlavy byla popravena jeho partnerka Martina. Slováci spojují vraždy se stranou Smer.

Na Slovensku ve Velké Mači byl zastřelen novinář webu Aktuality.sk Ján Kuciak. Věnoval se zejména tématice daňových podvodů a úniků. Zavražděna byla i jeho partnerka Martina K. Podle portálu sme.sk poslala do domu ve Velké Mači policii Martiny matka, která se nemohla dceři dovolat

Slovensko je v šoku. Novináři, kteří psali o vládní straně Smer, se nyní bojí o život a budou zřejmě žádat o policejní ochranu. Slováci se ptají, kdo další je na řadě a kdo další bude popraven mafiány. Slovenský policejní prezident Tibor Gašpar na tiskové konferenci potvrdil, že se pravděpodobně jednalo o nájemnou vraždu.

Ján Kuciak mapoval zejména problémy kolem slovenské strany Smer. Na začátku února psal Kuciak o IT firmě Anext, která sídlí v budově oligarchy Jozefa Brhela, píše portál dennikn.sk. Ján Kuciak šlapal na paty lidem, kteří jsou napojení na stranu Smer. Nejvíce se zajímal o osoby Mariána Kročnera a Ladislava Bašternáka. Podle některých slovenských novinářů se kauza může týkat také ministra vnitra Roberta Kaliňáka.

Související články

Další články