Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) Počasí požár v Bohumíně

Nejnovější kauzy

Mafiánská vražda novináře Jána Kuciaka: Itala Antonina Vadalu zadržela slovenská policie

Antonino Vadala na starším snímku.
Zdroj: Facebook.com
+ Dalších 43 fotografií
Italský podnikatel Antonino Vadala, který byl přes Márii Troškovou napojen na slovenského premiéra Roberta Fica, byl zadržen. Podle zavražděného sedmadvacetiletého novináře Jána Kuciaka měl Vadala vazby na italskou mafii.

Slovenská policie zadržela Antonina Vadalu. Je to italský podnikatel, který podle zavražděného novináře Jána Kuciaka má vazby na mafii. Také měl pevné vazby na Márii Troškovou, která působila jako asistentka slovenského premiéra Roberta Fica.

Vadala byl zatčen na základě zatykače, který vydal soud v italských Benátkách. Vadala byl zatčen pro čin spojený s drogami a organizovanou skupinou. Tato skupina by měla působit mezinárodně. Během 48 hodin se rozhodne o dalším postupu. Generální prokurátor Jaromír Čižnár ocenil profesionální přístup policie. Akci se podařilo utajit a Vadala netušil, že pro něj jdou.

Vyšetřování vraždy novináře Jána Kuciaka a jeho družky Martiny Kušnírové pokračuje. Policie neuvedla, že by v případu nějak pokročila. V pondělí rezignoval ministr vnitra Robert Kaliňák. Opozice chce, aby funkci položil také premiér Robert Fico. Proti vládě protestuje i velká část slovenské veřejnosti.

Související články

Další články