Trendy tagy Jana Paurová Extra Host (pořad) Počasí Bohumín

Nejnovější kauzy

Mafiánská vražda novináře: Ital Vadala je na svobodě. Slovenská policie ho propustila!

Poslanec (Smer-SD) Róbert Madej a podnikatel Antonino Vadala.
Zdroj: Facebook.com
+ Dalších 36 fotografií
Slovenská policie pořád neví, kdo zavraždil sedmadvacetiletého novináře Jána Kuciaka a jeho stejně starou snoubenku Martinu Kušnírovou. Vraha zatím kriminalisté nedopadli. V souvislosti s případem byl zadržen italský podnikatel Antonino Vadala a několik jeho krajanů. Policie je ale zase propustila.

Antonino Vadala byl napojen na Márii Troškovou, která dělala asistentku slovenskému premiérovi Robertu Ficovi. Zavražděný novinář Ján Kuciak psal o propojení slovenské strany Smer a italské mafie.

Slovenská policie zadržela několik italských podnikatelů, v noci na sobotu je ale zase propustila. Na svobodě je i Vadala.

Mezi zadrženými byli podle slovenských novinářů také Sebastiano Vadala (45), Bruno Vadala (40), Diego Roda (62), Antonio Roda (58,) Pietro C. (26) a Pietro C. (54).

Kriminalisté při domovních prohlídkách našli dvě krátké střelné zbraně. Obě byly ale držené legálně. Kriminalisté zbraně poslali na expertizu. Odborníci je nyní porovnají s materiálem, který se našel v domě zavražděného novináře.

V pátek proběhl pohřeb zavražděné Martiny Kušnírové. Novinář Ján Kuciak bude pohřben v sobotu. Slovenská veřejnost se ptá, zda se podaří najít jejich vraha.

Související články

Další články