Slovenští kriminalisté stále netuší, kdo a proč zavraždil sedmadvacetiletého novináře Jána Kuciaka a jeho stejně starou partnerku Martinu Kušnírovou.

Do případu je pořád zapletena asistentka premiéra Roberta Fica. Třicetiletá Mária Trošková začínala jako modelka, pak ale začala mít pletky s italskými podnikateli. Na čí doporučení se objevila u slovenského premiéra, není stále jasné.

Bývalý diplomat Ondrej Gažovič nyní slovenským novinářům popsal, co se dělo, když byl Fico na státní návštěvě v Německu. Úřad vlády Slovenské republiky tlačil na to, aby se setkání s kancléřkou Angelou Merkel mohla zúčastnit také Ficova asistentka Majka.

Gažovič přiznal, že mu ze setkání bylo trapně. „Není příjemné, když vám vaši němečtí kolegové naznačí, že se složením vaší delegace mají problém. Ještě horší je, když víte, že mají pravdu. Co ale bylo tehdy nejhorší, bylo to, že Úřad vlády SR odmítl ustoupit. Dal podmínku, že Trošková na setkání musí být, nakonec se schůze a oficiálního oběda skutečně zúčastnila. V tu chvíli jsem se opravdu styděl,“ uvedl zkušený diplomat.