Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Survivor 2023 Petr Pavel

Mads Mikkelsen projde Ledovým peklem. Do českých kin vstoupí branami Febiofestu

Drsné islandské drama bude mít v Čechách premiéru 28.března.
Zdroj:
Arctic : Ledové peklo
Pod názvem Arctic: Ledové peklo se od 28. března 2019 představí českým divákům drsné islandské drama, které bylo zařazeno do oficiálního programu canneského festivalu. V hlavní roli se v něm představí u nás dobře známý dánský herec Mads Mikkelsen, jehož dosavadní výrazné herecké výkony, například v bondovce Casino Royale, dramatu Hon či seriálu Hannibal, jsou samy o sobě důvodem, proč film v kinech neminout.

Děj filmu, jehož česká předpremiéra se odehraje v rámci březnového festivalu Febiofest, se odehrává uprostřed drsné ledové tundry, kam se svým letadlem havaruje hlavní hrdina Overgård (Mads Mikkelsen). Ten zpočátku jen pasivně dodržuje rutinní úkony a čeká na záchranu, která přichází poměrně záhy – jednoho dne se objevuje vrtulník, který však při pokusu přistát v silném větru havaruje. V troskách objevuje Overgård mrtvého pilota a těžce zraněnou dívku (Maria Thelma Smáradóttir). V tu chvíli pochopí, že chce-li uniknout jisté smrti a zachránit ji i sebe, musí se vydat na dlouhou pouť s nejistým koncem.

Jakkoli základní kostra příběhu avizuje filmově už častokrát zpracované téma, více než o boji člověka s drsnou přírodou jde podle slov režiséra Joea Penny o příběh nesobeckosti v těch nejtěžších podmínkách, v jakých se člověk může ocitnout. Charakter hlavního hrdiny, jenž je záměrně ukázán jen v základních obrysech, může divák posoudit čistě podle skutků, které činí teď a tady a jen proto, aby přežil. Na (sebe)lítost není v hrůzostrašné izolaci prostor.

Natáčení filmu probíhalo během 20 dní uprostřed zimy přímo v prostředí islandské vysočiny. Pro 30členný štáb to znamenalo vydržet náročné rozmary počasí a udržet přitom technickou kvalitu filmu, kdy samotnou výzvou zvláště pro kameramana Tómase Örna Témassona bylo, nasnímat osamělého jedince uprostřed zasněžené pustiny, aniž by v okolí byly znatelné jakékoli stopy po členech štábu.

R

ežisér a scénárista snímku Joe Penna začal svou kariéru jako úspěšný tvůrce hudebních videí, krátkých filmů a reklam. Arctic je jeho celovečerním debutem, kterým jen potvrdil svůj filmařský talent.

Film do české distribuce uvádí společnost Bohemia Motion Pictures. Další podrobnosti a informace k filmu najdete na www.bohemiamp.cz a facebookovém profilu https://www.facebook.com/bohemiamotionpictures/.

Petr Švancara se opřel do Novotného a Survivoru: Kvůli genderovému pravidlu si nebral servítky

Související články

Další články

Nejnovější kauzy