Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Madonna stojí na straně černochů: Na londýnský protest dorazila o berlích

Madonna vzala berle a zapojila se do protirasistických protestů.
Zdroj: profimedia.cz
+ Dalších 10 fotografií
demonstrace
Do protestů proti policejní brutalitě po smrti George Floyda (†46) dorazilo už několik hvězd. Mezi londýnskými protestujícími se ukázala dokonce slavná zpěvačka Madonna (61). I přes zdravotní potíže a velkou bolest vzala berle a zapojila se do protirasistických protestů.

Madonna už několik měsíců bojuje s bolestí, která ji nutí chodit o berlích. Statečnou zpěvačku to však nezastavilo a vyrazila na demonstraci za práva černochů, která se konala v Londýně. Smrt George Floyda jí není lhostejná a stejně tak ani policejní brutalita, se kterou se civilisté běžně setkávají.

Smrt George Floyda

Smrt George Floyda

Afroameričan George Floyd zemřel ve věku 46 let 25. května 2020 v americkém Minneapolis během zatýkání. Policii na muže zavolala obsluha obchodu, která se domnívala, že platí padělanými penězi. Jeden ze zasahujících policistů Derek Chauvin několik minut klečel Floydovi na krku. George jej prosil o život a opakoval, že nemůže dýchat. Policista toho nedbal a Floyd během zákroku zemřel. Tato událost v Americe rozpoutala vlnu protestů a demonstrací.

Hrozí, že se při protestu zraní

Během protestů bylo zraněno už několik stovek lidí Takové nebezpečí hrozí i pro legendární zpěvačku. I přes to šla mezi protestující s hlavou vztyčenou a občas jí nad hlavou někdo podržel deštník. Na fotkách je vidět, že si jí za to demonstranti váží a celou dobu se s nimi přátelsky baví.

Celebrit se zúčastnilo mnoho

Není to jediná hvězda, která se protestů účastnila. Přidal se například Nick Cannon, který dorazil oblečen v mikině s nápisem "I Can't Breathe", což v překladu znamená "Nemohu dýchat". To byla poslední slova zesnulého Floyda. Zapojila se i modelka Emily Ratajkowski

Některé celebrity nedorazily přímo na demonstraci, využily však přidání černého čtverečku, čímž ukazují, že jim život černochů není lhostejný. Takový příspěvek přidal například Norman Reedus nebo Kaley Cuoco z Teorie velkého třesku.

Patricie Pagáčová bez servítků: Manžel byl teď za mámu, dceru chůvě svěřit nechci, přiznala

Související články

Další články

Nejnovější kauzy