Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Extra Host (pořad) Peče celá země Mandrage Výměna manželek 2020

Nejnovější kauzy

Maďarsko a Černá hora se nezúčastní Eurovize: Důvodem je nejspíš homofobie

Eurovision
Maďarsko se v příštím roce 2020 nezúčastní Eurovize. Stát to nijak neodůvodnil, ale na internetu se objevují nejrůznější spekulace. Podle mnohých je hlavním důvodem to, že Maďaři považují soutěž za příliš homosexuální.

Maďarsko se nezúčastní příštího ročníku pěvecké soutěže Eurovision Song Contest 2020. Ačkoli pro neúčast nebyl uveden žádný oficiální důvod, portál The Guardian pro to objasnění má. Zdroj z MTVA, což je hlavní maďarská zpravodajská relace, uvedl, že důvody souvisí se zvýšením homofobní rétoriky v Maďarsku.

Premiér Viktor Orbán zavedl politiku „rodina je na prvním místě“, zaměřuje se na pomoc tradičním rodinám a chce zvýšit porodnost.

Začátkem tohoto roku mluvčí maďarského parlamentu přirovnal adopci dětí rodiči stejného pohlaví k pedofilii. Televizní komentátor zas označil Eurovizi za „homosexuální flotilu“ a uvedl, že nezúčastnění se by prospělo duševnímu zdraví národa.

Spekulace, že Maďarsko odstoupilo právě kvůli homofobii, nebyly oficiálně potvrzeny. Mluvčí premiéra Zoltán Kovács tyto spekulace na svém twitterovém účtu označil za „fake news“.

Kromě Maďarska se v roce 2020 Eurovize nezúčastní ani Černá Hora. Počet účastníků ale stále zůstává na čísle 41, protože se naopak po roční pauze vrací Bulharsko a Ukrajina.

Mohlo by vás zajímat

Další články