Po dlouhé době se v kauze smrti Ivety Bartošové (†48) opět ozývá jeden z aktérů Zdeněk Macura (40). Ten, když se dozvěděl o sebevraždě jeho kamarádky, totálně zkolaboval, pak přijel do Uhříněvsi, kde ztropil oscarovou scénu a Josefa Rychtáře označil za vraha.

Na pohřbu se ale umírnil a už to vypadalo, že se opět vrátí ke svým domkům z palet. Teď ale Macura na své facebookové stránce zveřejnil žádost, kterou byl dnes podat v Kanceláři prezidenta republiky.

„Dokud jsem kroky proti onomu psychopatovi zveřejňoval a důsledně odmítal vyjednávání s ním, tak tu Iveta žila, a když jsem jen na chvíli z tohoto postoje polevil, například trestní oznámení zaslané policejnímu prezidiu 5 dní před tragédií jsem nezveřejnil a jen na krátko podlehl jsem pokušení s psychopatem vyjednávat, tak tu už Iveta není. Byla to velká chyba. Z toho plyne poučení, při boji proti zlu a psychopatům veškeré kroky zveřejňovat, zveřejňovat, zveřejňovat a s psychopaty nevyjednávat, nevyjednávat, nevyjednávat. Přesně na to totiž čekají, aby mohli udělat zlo,“ píše bojovník proti domácímu násilí.

Macura dokonce Miloše Zemana žádá, aby byly zajištěny záznamy o telefonních hovorech Bartošové, které vedla v době tragédie se všemi nejbližšími a pochopitelně i s Josefem Rychtářem (56). Podle nich by se totiž leccos vyjasnilo.