Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 komunální volby 2022

Macura po mrtvici zhubl 20 kilogramů: Za jídlo dává tisícovku měsíčně

Zdeněk Macura
Zdroj: Profimedia.cz
+ Další 2 fotografie
ŠETŘENÍ
Bývaly doby, kdy se snažil pomoci své bývalé přítelkyni Ivetě Bartošové (†48), dnes už hlavně zachraňuje sám sebe. Zdeněk Macura, který měl nedávno mozkovou příhodu, si zlepšuje zdraví zdravou stravou, za kterou dává částku, kterou by snad mnozí považovali za malou i za komunistů.

„Zhubl jsem dvacet kilogramů. A opravdu se jídlo přeceňuje. Za třicet korun denně se člověk dokáže najíst kvalitně tak, aby zdravotně nestrádal. Možná mu bude chybět něco kvůli chuti a zvykům, ale jinak ne. Většina základních potravin stojí pár korun a maso opravdu člověk nemusí jíst každý den. Třeba rýže se dá pořídit za deset korun, sójové nudličky taky a i se zeleninou má člověk za třicet korun dvě vydatná jídla, v kterých dostane všechno, co potřebuje,“ myslí si bývalý softwarový inženýr, kterému se po mrtvici změnil život.

Zdeněk Macura (45) se nedávno zastával i premiéra Andreje Babiše. Proč si myslí, že je týraný? Čtěte zde

„Jsou ale dny, kdy se najím i v restauraci, kde utratím stovku, ale dokážu si bez problému uvařit i doma za třicet korun na den. Lidé nadávají, jak je zdravé jídlo drahé, není to ale pravda. S jídlem se to přehání. A lidé tloustnou především kvůli potěše duše, nikoli těla,“ dodal celoživotní vynálezce a ochránce žen

Marek Ztracený o synovi: Je to neřízená střela, pořád má něco zlomeného, maminka šílí

Související články

Další články

Nejnovější kauzy