Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Zlaté glóby 2021

Nejnovější kauzy

Macura na výročí útěku Ivety do Itálie: Tahá z týraných žen peníze? Slibuje pomoc, jenže všechno je jinak!

Zdeněk Macura má nový projekt.
Zdroj: facebook.com
+ Další 3 fotografie

Dnes je to rok od chvíle, kdy Zdeněk Macura (40) odvezl zbídačenou Ivetu Bartošovou (†48) do Itálie. Na tento den si prozíravý bojovník proti domácímu násilí připravil opravdový bonus! Na svém facebookovém profilu zveřejnil fotografii, na které je s plakátem oznamujícím telefonní číslo na zelenou linku pro pomoc obětem domácího násilí.

„K tomuto výročí také zveřejňuji první zelenou linku (volání zdarma) pro oběti domácího násilí nebo pro ty, kteří chtějí obětem pomoci. Je tam také uvedeno číslo transparentního účtu pro dobrovolné dary, které bude sloužit jenom k proplácení faktur operátorovi. Momentálně je na účtu 200 Kč. Kdo chce pomoci, může poslat libovolnou částku, třeba jen 20 Kč,“ napsal na sociální síť Macura.

Celá věc vypadá jako bohulibá činnost, kterou spousta Macurových oveček a přitakávaček na jeho Facebooku kvituje s velkým obdivem. My jsme samozřejmě na číslo zavolali, nejprve se ohlásil záznamník, pak jméno Macura (asi vzkaz) a během dvou vteřin zase záznamník. „Je to takový zkušební provoz. Když jsem linku zapojil, začala na ni volat spousta vtipálků, tak jsem ji na chvíli vypnul,“ řekl eXtra.cz Macura.

Zřizovatelé podobných linek jsou většinou neziskové organizace, ve kterých u telefonů sedí vystudovaní psychologové nebo studenti tohoto oboru nebo jinak kvalifikovaní lidé v této oblasti, proto nás překvapilo, že chce informace týraným ženám podávat přímo Macura. „Myslím, že nějaké znalosti v této oblasti za tu dobu, co se tomuto problému věnuji, mám,“ míní Macura, samozřejmě záleží, jak budou dotyčné informace podané.

Většinou za takovouto aktivitou stojí nějaká nezisková organizace, ale Macura si tenhle projekt rozjel úplně sám. Protože provoz zelené linky něco stojí a Macura to musí platit, žádá také případné dobrovolné dárce o pomoc, což může působit trošku podezřele. „Nehledejte za tím nic špatného. Uvidíme, jak to půjde dál,“ dodal známý projektant chaloupek pro týrané ženy.

Související články

Další články