Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Macura má nového koníčka: Alkoholičky! Dneska bych už Džambulku zachránil, dušuje se

Zdeněk Macura a Iveta Bartošová
Zdroj: reprofoto: FTV Prima
+ Dalších 11 fotografií
OCHRÁNCE ŽEN
Paletový král, vynálezce a ochránce týraných žen Zdeněk Macura (44) se pustil do nového životního cíle. Chlapík, na kterého se rok před smrtí obrátila Iveta Bartošová (†48), aby ji ochránil před Josefem Rychtářem (60), tvrdí, že dnes už by dokázal záchranu nebohé zpěvačky Džambulky zařídit. Jeho hlavní vášní se totiž staly alkoholičky!

„Všechno jsem si pečlivě nastudoval a u dvou dam už mám úspěchy. Již dlouho abstinují. Kdybych tenkrát s Ivetkou (52) věděl to, co dneska, k žádnému moři by se nejelo. Rovnou bych ji zavezl do protialkoholické léčebny. Já ale do té doby neměl vůbec žádné zkušenosti s alkoholismem, takže jsem nebyl schopný dodržet ani základní pravidlo: nulovou toleranci k alkoholu,“ řekl eXtra.cz Zdeněk.

Ten na problém alkoholismu žen narazil náhodou a v souvislosti s domácím násilím, kterému se dlouhodobě věnuje. Tedy jako ochránce něžnějšího pohlaví, aby bylo jasno. „Některé nájemnice, které zažily týrání, měly s alkoholem problém. Jedna z nich už se pití nedotkla dva roky, druhá pár měsíců a třetí se chystá na léčení. Jiná cesta není. Nevím o případu, že by si člověk poradil bez doktorů sám. Zároveň je třeba být vlídný, motivovat, informovat celé okolí a hlavně před dotyčnou pak nepít. A hlavně se musí chápat, že je to nemoc. Nemá smysl to lidem vyčítat, i když pod vlivem alkoholu bývají zlí a například i lžou,“ pochlubil se svými poznatky Macura (44).

Kromě toho ale má tvůrce legendárních paletových chaloupek ještě další nové hobby: výrobu solárních panelů. „Zajímalo mě, jak to funguje. A zjistil jsem, že si je člověk dokáže vyrobit za desetinu ceny, za kterou je dodává firma. Baví mě to poznávat,“ dodal bývalý ochránce zesnulé Ivety Bartošové.

Radka Kašpárka ničily výbuchy vzteku i alkoholismus. Pracovat se mnou bylo peklo, přiznává. Odnesl to i soutěžící MasterChefa

Související články

Další články

Nejnovější kauzy