Jestli jste někdy bydleli v garsonce, 1+kk nebo nějakém prostorově menším 2+kk, tak jistě znáte ten nekonečný boj o každý centimetr navíc. Každá věc musí mít své místo, a jakmile na něm není, tvoří se rychle nepořádek. Ale co s tím? Jak alespoň opticky malé prostory zvětšit? Připravili jsme několik kreativních tipů:

1. Pořiďte si do kuchyně policový regál a vystavte v něm své oblíbené sklo, porcelán nebo keramiku, radí web homelove.cz. Bude to vypadat skvěle!

2. Ukryjte postel pro návštěvy (nebo rovnou i svou vlastní) do skříně! Nejenže získáte více prostoru, ale také multifunkční místnost. Přes den pracovna, přes noc ložnice. No proč ne.

3. Zařiďte si šatní koutek. To ocení především ti, co mají malinkou ložnici a žádnou šatnu. Nepotřebujete tak objemnou šatní skříň. Ostatně ta by se vám do garsonky stejně nevešla.

4. Máte doma pracovnu nebo malou kancelář a akorát vám zabírá místo? Zabudujte ji do pokojové stěny. „Úplně stačí, když se do vybraného prostoru vejde jedna plovoucí police a ráem máte pracovní stůl,“ jmenuje možnosti homelove.cz.

5. Když si kupujete dekorace, mějte na mysli, že by ve vašem mini bytečku měly plnit i praktickou funkci.

Jak tyto tipy vypadají v praxi, na to se podívejte ZDE.