Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Má teprve rok, ale váží 25 kilo! Holčička z Indie má pořád hlad a rodiče přivádí na mizinu

Má teprve rok, ale váží 25 kilo! Holčička z Indie má pořád hlad a rodiče přivádí na mizinu
Zdroj: profimedia.cz
+ Další fotografie
Aliya Saleem je osmnáctiměsíční holčička z Indie, která se ve světě proslavila kvůli ne moc veselému osudu. Se svými dvaceti pěti kilogramy se totiž řadí mezi nejobéznější děti na světě.

Je jí teprve rok a půl, ale má hmotnost jako osmileté dítě. Indická holčička Aliya Saleem váží 25 kilogramů a řadí se tak k nejobéznějším dívkám svého věku na světě.

Aliya zatím nepodstoupila všechna podstatná vyšetření a bez určení správné diagnózy jí zatím nemůžou příliš pomoct ani lékaři. Podle pediatra Bhavya Kumara se ale může jednat o genetickou poruchu, konkrétně o vzácný Praderův-Williho syndrom, který se projevuje právě nekontrolovatelným apetytem a s ním spojeným přibíráním na váze. Usuzuje tak i z faktu, že na podobné příznaky trpěla rovněž její sestra. Ta nakonec zemřela na krvácení do mozku.

Rodina holčičky pochází z chudých poměrů a většinu svých financí utratí právě za jídlo. Domlouvat své dceři se snažili už několikrát, ale vždy to skončilo jejím záchvatem. "Když jí nedáme něco k jídlu, ustavičně pláče a je podrážděná. Její neustálý hlad způsobuje, že jí každé dva týdny musíme kupovat nové oblečení," líčí nešťastný otec.

Ostatně sami si prohlédněte fotky malé Aliy a srovnejte s jinými osmnáctiměsíčními dětmi.

Související články

Další články