Modelingový svět už dávno není zapovězený lidem s Downovým syndromem. A to platí i pro batolata! Jako třeba v případě Connie-Rose Seabourne, která okouzlila modelingovou agenturu ve věku dvou let.

Connie-Rose bylo genetické onemocnění zjištěno až dva týdny po narození. Matka během těhotenství totiž nepodstoupila potřebné vyšetření.

„Během těhotenství bylo u mě velké riziko, že se mi narodí dítě s Downovým syndromem. Mohla jsem podstoupit diagnostický test, ale nechtěla jsem. Podobnou možnost jsem totiž neviděla jako problém. Máme kamarády s dětmi se stejnou diagnózou a jejich zkušenosti jsou jenom pozitivní,“ odůvodnila Julie Seabourne rozhodnutí, kterého v budoucnu nikdy nelitovala.

Na fotogenický potenciál malé holčičky ji jako první začalo upozorňovat okolí. Julie na jeho popud zkusila oslovit modelingovou agenturu. A zadařilo se! Connie-Rose má dnes uzavřené hned dva kontrakty.

Pro ty, kteří by se snad báli možného zneužívání malé dívky či měli starost, jestli není všechno focení pro dívku jen stresem, má Julie taky odpověď: „Už jsem ji tolikrát fotila, je na to zvyklá. Hned, jak toho na ní bude ale už moc nebo se jí to přestane líbit, necháme toho. Stačí malý náznak.“

Fotografie holčičky si prohlédněte v naší galerii!