Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

Lynčovaný Dominik Feri vystoupil z TOP 09: Učinil tak poté, co k tomu byl vyzván

Lynčovaný Dominik Feri vystoupil z TOP 09: Učinil tak poté, co k tomu byl vyzván
Zdroj: Profimedia
KAUZA

Čtyřiadvacetiletý politik Dominik Feri vystoupil z TOP 09, učinil tak jen pár hodin poté, co ho předsednictvo strany vyzvalo k tomu, aby členství přerušil do doby, než se vyšetří jeho údajné násilné skutky.Předsednictvo TOP 09 v pátek vyzvalo Dominika Feriho, aby přerušil své členství ve straně minimálně do doby, než se vyšetří jeho údajné násilné skutky. Strana to v pátek uvedla v tiskové zprávě. Po uveřejnění svědectví několika žen, které Feriho obvinily ze sexuálního obtěžování a násilí, poslanec rezignoval na svůj mandát a nebude kandidovat v říjnových volbách. Pár hodin poté tiskový mluvčí strany TOP 09 Vladan Vaněk potvrdil, že Feri ze strany vystoupil.

Že by se dopustil sexuálního násilí, odmítá, omluvil se ale za nevhodné či nepatřičné chování. Informace o Dominiku Ferim, které se objevily v médiích, pokládáme za velmi závažné. Obvinění a jednání, které je mu připisováno, považujeme za neakceptovatelné nejenom pro veřejné činitele, ale také pro kohokoli jiného, uvedla v pátek TOP 09 po mimořádném jednání svého předsednictva. To vyjádřilo podporu všem, kteří mohli být obětí Feriho jednání.

Od 1. června nahradí Feriho ve Sněmovně dokumentaristka Olga Sommerová. Druhé místo kandidátů TOP 09 na pražské volební kandidátce koalice Spolu (ODS, KDU-ČSL a TOP 09) by měl po nočním rozhodnutí předsednictva pražské organizace TOP 09 obsadit namísto Feriho radní Prahy 2 Michal Zuna.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy