Trendy
válka na Ukrajině Olympiáda v Paříži Petr Pavel kauza Kramný

Luxusní život Tiny Turner. Dožila v zámečku s pozlacenou místností, návštěvy před polednem zrazovala všeříkající cedule

Zemřela Tina Turner: Fanoušci vzpomínají před bránou její luxusní vily
Zdroj: Profimedia/koláž eXtra.cz
Předchozí Další
+ Dalších 8 fotografií
bydlení

Luxusní vila zesnulé zpěvačky Tiny Turner je obsypána květinami, svíčkami a vzkazy. Právě v obřím sídle ve Švýcarsku trávila královna rock and rollu své poslední roky života a zámeček Algonquin se stal jejím rájem. 

Vzkaz na bráně

Rocková babička Tina Turner odešla do hudebního nebe ve středu 24. května. Zesnula ve svém domě, podobném paláci, ve švýcarském městě Kuesnachtu poblíž Curychu. Tam žila po boku svého manžela Erwina Bacha, se kterým prožila dlouhých sedmatřicet let svého života.

„S velkým zármutkem oznamujeme úmrtí Tiny Turnerové. Svou hudbou a bezmeznou vášní pro život okouzlila miliony fanoušků po celém světě a inspirovala hvězdy zítřka. Dnes se loučíme s drahou přítelkyní, která nám zanechala své největší dílo: svou hudbu. Veškerý náš upřímný soucit patří její rodině. Tino, budeš nám moc chybět," objevilo se ve středu ve večerních hodinách na Instagramu královny rocku a rock and rollu.

Tina Turner jako Kleopatra

Nedlouho po jejím skonu se před branou, vedle níž je na ceduli napsán vzkaz "Před dvanáctou na mě nezvoňte", začali ve velkém srocovat fanoušci, kteří tam vzpomínají na hudební hvězdu. Jen málo lidí přitom mělo možnost nahlédnout do sídla, které se dá bez přehánění nazvat palácem.

Obří zámeček má několik věžiček, po zdech se plazí břečťan a zahrady zdobí keře, sestříhané do tvarů zvířat. Stejně pompézně jako venku to vypadá i uvnitř. Jak popsala reportérka Amanda Hess z New York Times, která měla tu čest se do sídla podívat, na klenutém stropě měla zpěvačka zavěšenou sochu koně v životní velikosti. Samozřejmě nechybí ani obří, zarámovaný portrét Tiny coby egyptské královny. Dominantou je pak místnost, vybavená pozlaceným nábytkem ve stylu francouzských panovníků.

A cena? Ta bohužel není známá, odhaduje se ale na více než miliardu korun. Není to přitom jediná podobně obří nemovitost, kterou Tina s manželem ve Švýcarsku vlastnila. V roce 2022 koupila víkendové sídlo kousek od Curychu, a to za neuvěřitelných 1,6 miliardy korun. Komplex u jezera, čítající 10 budov, si ale zpěvačka příliš dlouho neužila.

Na Tinu vzpomíná i Obama

Smrt pěvecké legendy zasáhla i bývalého amerického prezidenta Baracka Obamu. "Tina Turner byla mocná. Byla nezastavitelná. Vždy sama sebou – mluvila a zpívala svou pravdu přes radost i bolest, triumf a tragédie. Dnes se připojujeme k fanouškům po celém světě, abychom uctili královnu rock and rollu a hvězdu, jejíž světlo nikdy nezhasne," uvedl na svém Instagramu.

Kateřina Ujfaluši o intimních scénách v Ulici: Přítele to zamrzelo, ale už se uklidnil, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy