Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Survivor 2023

Luxusní vila Radovana Krejčíře je znovu na prodej! Jak vypadá nyní a najde konečně svého majitele?

Radovan Krejčíř a jeho proslulá vila.
Zdroj: Profimedia, koláž eXtra.cz
+ Dalších 8 fotografií
Foto uvnitř

Proslulá vila podnikatele Radovana Krejčíře (52), který si momentálně odpykává pětatřicetiletý trest odnětí svobody ve věznici v Jihoafrické republice, půjde dne 23. listopadu do dražby. Cena je sice stále nižší a nižší, ale za ty roky, co je opuštěná a chátrá, nenašla nového majitele. Povede se to nyní?

Jméno Radovana Krejčíře je většině lidem v Česku dobře známé. Úspěšný podnikatel, který byl však odsouzen za trestnou činnost a podařilo se mu v roce 2005 slavně utéct policii ze své obří vily v Černošicích u Prahy. Nyní si odpykává pětatřicetiletý trest odnětí svobody v Jihoafrické republice a zdá se, že domů se jen tak nevrátí.

Jeho přepychová vila v obci Černošice u Prahy se rozkládá na pozemku o rozloze více než 2000 metrů čtverečních. Od roku 2005 zeje prázdnotou, ale možná konečně najde svého nového majitele. Dne 23. listopadu jde totiž do dražby. Exekutor sice neustále snižuje cenu, která klesla už i na 21 milionů korun, ale svého majitele stále nenašla.

Chtěla převést vilu na stát

Dražbu chtěla zastavit Krejčířova manželka Kateřina (47) tím, že chtěla ‚prokletou’ vilu převést na stát, na což však neměla právo. „Podle sdělení dotyčného soudního exekutora byla dražba odročena, neboť paní Krejčířová se pokusila předmětnou nemovitost opustit a převést ji na stát. Ovšem činila tak v době, kdy měla zakázáno nakládat s tímto majetkem. Z těchto důvodů byl návrh na vklad vlastnického práva do katastru nemovitosti zamítnut,” uvedla pro Blesk mluvčí Exekutorské komory Lenka Desatová.

Poslední dražba pozemku proběhla v srpnu loňského roku. Ale nenašel se ani jeden zájemce, který by se chtěl o tak velikou a již značně zdevastovanou vilu postarat.

Vila plná luxusních detailů

Luxusní vilu začal Krejčíř budovat v roce 1998. Kromě honosné vily a tří dvojgaráží, dvou bazénů nebo vířivky se v komplexu nachází také mramorové schodiště, hřiště na basketbal či legendární akvárium, v němž choval Krejčíř žraloka. Co se týče vnitřního zařízení, bylo vskutku přepychové. Nacházely se v něm například zlaté kohoutky v koupelnách, luxusní koberce nebo pozlacené dveře od výtahu. Dnes však z honosného interiéru moc nezbylo, zvlášť kvůli lidem, kteří přišli během let pozemek vykrást a také kvůli rozsáhlému požáru.

Požár budovu zachvátil v srpnu 2019 a škoda se vyhoupla až na dvacet milionů korun. Od začátku byl požár vyšetřován jako trestný čin, ale dodnes se pachatel nenašel. Spekuluje se však, že za tím stojí buď věřitel, který chtěl srazit cenu vily, nebo zkrátka nějaký vandal.

Další články

Nejnovější kauzy