Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Luxusní porodnice v Hořovicích: V těchto skvěle vybavených sálech rodí celebrity

Zdroj: extra.cz
+ Dalších 6 fotografií
galerie
Porodnice U Sluneční brány. Zní to sice trochu ezotericky, ale pravý opak je pravdou. Jestli někdo chce přivést potomky na svět na opravdu krásném místě a v luxusním prostředí, pak může přemýšlet nad tím, že se vydá do Hořovic. Tam si zajelo porodit už i pár celebrit.

Barbora Špotáková, Michaela Maurerová nebo Andrea Růžičková–Kerestešová se rozhodly přivést svého potomka na svět právě v Hořovicích, kde má každá rodička k dispozici třeba moderní porodní lůžko a samostatnou monitorovací jednotku. V pokojích je také lůžko pro ošetření miminka, sedací souprava pro návštěvníky a spousta dalších věcí, které zpříjemní pobyt maminky, novorozeňátka i ostatních, kteří přijdou třeba na návštěvu. Různé relaxační prostředky, jako například vana pro první dobu porodní, jsou samozřejmostí. Stejně jako v jiných porodnicích má volný přístup na oddělení i doprovod, ať už jde o partnera nebo dulu, tedy speciálně školenou ženu, která je budoucí matce i její rodině oporou.

Na porodnici se nešetřilo

Porodnice se od konce minulého roku může chlubit 4 porodními boxy, které jsou vybaveny nejen nejmodernější přístrojovou technikou, ale jsou vybudovány tak, aby poskytly ještě větší komfort rodičkám. Primář gynekologicko-porodnického oddělení Nemocnice Hořovice MUDr. Leoš Teslík je na „svou“ porodnici patřičně hrdý. „Celý design porodnice byl navržen tak, aby navozoval v budoucích maminkách pocit bezpečí a absolutního komfortu při tak významné životní události, jakou je narození miminka.“ Pro rodičku není nic lepšího, než své dítě přivést na svět v klidném prostředí. „Proinvestovaná částka přesáhla 48 milionů korun, ale jsem přesvědčen, že to byl dobrý krok. Porodnice v Nemocnici Hořovice je proslavená po celé republice nejen krásnými prostory, ale i vstřícným a příjemným personálem,“ řekl majitel nemocnice Sotirios Zavalianis.

Radši si zajedou

Prostředí hořovické porodnice U Sluneční brány podle primáře Leoše Teslíka přitahuje ženy z celého Středočeského kraje a Prahy. Primář Leoš Teslík si velký zájem vysvětluje i tím, že pro matku a dítě je v nemocnici k dispozici nejen gynekologické oddělení a porodnice, ale i oddělení šestinedělí a neonatologie, která má status perinatologického centra intermediální péče a může se tak starat o děti již od 31. týdne těhotenství. „Máme novorozeneckou jednotku intenzivní péče a pediatrický personál, který je schopen se o předčasně narozené děti postarat,“ popisuje možnosti nemocnice doktor Teslík.

O Hořovické nemocnici

Patří do skupiny Akeso Holding Sotiriose Zavalianise. Součástí zdravotnické skupiny je také Rehabilitační nemocnice Beroun a radiologické a onkologické centrum Multiscan Pardubice. V tamní porodnici, která je podle vedení nemocnice největší ve Středočeském kraji, loni přivedlo na svět své potomky skoro 2000 žen.

Související články

Další články