Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 Český slavík 2023

Luxusně opravený veterán: Tímhle strojem létají fotbalisté českého národního týmu

Podívejte se, čím létají fotbalisté národního týmu!
Zdroj: Se souhlasem KlasJet.aero / Boeing 737-500, koláž eXtra.cz
+ Další fotografie
Luxusní letadlo

Mysleli jste si, že český národní tým fotbalistů létá těmi nejnovějšími letadly? To jste na omylu. Nároďák létá stojem Boeing 737-500, který je z roku 1992. Brzy tedy oslaví své třicáté narozeniny, ale na nekomfort si rozhodně stěžovat nelze. V roce 2019 prošel kompletní renovací a jedná se vskutku o prvotřídní záležitost.

Fotbalisté národního týmu létají strojem Boeing 737-500, který patří litevské společnosti KlasJet. Stroj je starý přes pětadvacet let a to je u evropských dopravců celkem rarita. A ačkoliv má letadlo už něco za sebou, fotbalisté si rozhodně nemohou stěžovat na to, že by stroj nebyl dostatečně moderní nebo nekomfortní.

Přísná bezpečnostní opatření

V roce 2019 prošel kompletní renovací a je uzpůsoben pro šestapadesát cestujících. Do stroje lze ale vtěsnat až 133 sedaček. To by ovšem bylo v době koronavirové pandemie zbytečné, protože s týmem kvůli bezpečnostním důvodům nelétá nikdo, kdo se během Eura pohybuje mimo jejich uzavřenou bublinu.

I nově zvolený šéf fotbalové asociace Petr Fousek se přepravuje jiným strojem. Cestovatelská anabáze českých fotbalistů ve skupině D obnáší šest letů (2x Glasgow a zpět, 1x Londýn a zpět) a celkem 7800 kilometrů.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy