Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Clash of the Stars Jaromír Soukup

Lunetic o nehodě Vaška Jelínka: Nadýchal, ale je v tom nevinně, brání ho parťáci z kapely

(zleva) Aleš Lehký, Vašek Jelínek a David Škach
Zdroj: Se souhlasem TV Nova
+ Dalších 8 fotografií
PODPORA

Od víkendové tragické nehody muzikanta Václava Jelínka (43) z kapely Lunetic, při níž na dálnici zemřel chodec, přicházejí téměř každý den nové a doplňující informace. Policie potvrdila, že z přítomné dvojice účastníků, řidičky a řidiče, nadýchal muž opakovaně do 0,4 promile alkoholu. Fanynky svůj idol bránily, že to nemohl být on. Management kapely to nyní pro eXtra.cz ale potvrdil. Zdůraznil však, že zpěvák nepil.

Václav Jelínek: Sám šel na odběr krve, tvrdí Lunetic

Zpěvák Václav Jelínek jel v sobotu z koncertu moderátora Leoše Mareše (46), na kterém s kolegy vystupoval. V Mladé Boleslavi na úrovni benzinových pump mu ale na dálnici pod kola vozu skočil chodec. Náraz s umělcovou hondou ho odmrštil do vedlejšího jízdního pruhu, kde bylo neštěstí dokonáno, když ho přejel další projíždějící vůz. Zoufalé oživovací pokusy Jelínka byly marné.

Na dálnici nemají chodci co dělat, od místní policie však víme, že při dechové zkoušce přístroj hvězdě kapely Lunetic ukázal do 0,4 promile alkoholu. A to opakovaně.

Že šlo o Václava Jelínka, nyní potvrdil i management skupiny.

„Vašek se sám, dobrovolně, přihlásil k odběru krve, protože chce prokázat, že před jízdou opravdu nepil. Výsledky rozboru zdaleka ještě nejsou, ale někteří už přesto dělají neuvěřitelné závěry,“ uvedl pro eXtra.cz manažer bandu Zdeněk Obhlídal.

Co říkají paragrafy

Sama policie dopředu o výsledcích odmítá spekulovat. „Řidič, který se narodil v roce 1978, nadýchal 0,4 promile. Muži jsme odebrali řidičský průkaz. Šlo ale o orientační dechové zkoušky, nebudeme nic předjímat. Následoval samozřejmě odběr krve. Čekáme na jeho výsledky,“ dozvěděla se naše redakce od mluvčí středočeské policie Vlasty Suchánkové.

„Pokud by z rozboru krve nebyla zjištěna vyšší hladina než jedno promile alkoholu, mohou takovému řidiči klást za vinu maximálně to, pokud by byl ovlivněn v míře do 0,4 promile, což pro klasifikaci trestného činu nestačí,“ upozorňuje pro eXtra.cz JUDr. Jan Zůbek z webu Dopravní právo.

Dále se podle něj bude řešit, jestli mohl řidič na situaci na dálnici zareagovat dříve. Podle Marcely Jelínkové, ženy zpěváka, neměl šanci.

„Nedalo se tomu zabránit, byl to nějaký černě oblečený muž UA původu, který skočil Vaškovi přímo pod kola. Vůbec nebyl vidět,“ cituje ji stránka Lunetiku na Facebooku. „Byl to okamžik a Vašek duchapřítomně strhnul volant, jinak kdybychom ho nabrali přímo, vlítnul by třeba do kabiny a to by mohl být náš konec,“ tvrdí žena řidiče.

Pokud se takové zprávy potvrdí, bude Jelínek víceméně z obliga.

„I když by nakonec řidič nebyl zodpovědný za usmrcení chodce, pořád může být zodpovědný za přestupek řízení pod vlivem alkoholu. Tam je dolní hranice 0,24 promile,“ doplnil advokát.

Otázkou ale zůstává, jestli vůbec tuto hranici výsledky překročí, když sám zpěvák tvrdí, že alkohol vůbec nepožil.

Právník

„V pátek se manželé vrací do Čech z předem plánované krátké dovolené. O víkendu máme dva koncerty. Dopředu se spojili s advokátem a budou vše řešit právní cestou. Zvažují, jak se vypořádají s některými výroky v médiích na Vaškovu adresu. Vy jste velmi objektivní, ale jisté televizní zpravodajství o Vaškovi informuje tendenčně. Dokonce i mé vyjádření sestříhali, zpřeházeli a odvysílali tak, že to vyznělo úplně jinak, než jak jsem jim ho řekl,“ myslí si manažer Obhlídal.

„Je to nepříjemná věc. Vašek se z toho potřebuje dostat psychicky. Bude to mít na celý život. Je to strašně hodný a šikovný kluk a výborný muzikant. A jak se snažil toho pána oživit, tím je pro mě hrdina. Já bych to v takové situaci nedal,“ dodal.

Monika Bagárová dál kojí dvouletou dceru: Nevím, jak přestat!

Související články

Další články

Nejnovější kauzy