Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Luke Perry by oslavil 54: Než začal ženám lámat srdce, pracoval jako dělník v továrně na kliky

Luke Perry by oslavil 54: Než začal ženám lámat srdce, pracoval jako dělník v továrně na kliky
Zdroj: Photo © The CW Television Network
+ Dalších 8 fotografií
VZPOMÍNKA
Luke Perry, který v populárním seriálu Beverly Hills 90210 ztvárnil lamače dívčích srdcí Dylana, by dnes oslavil své 54. narozeniny. Bohužel, těch už se nedožil. Je tomu totiž už více než rok, co zemřel na následky masivní mozkové příhody.

Psal se 27. únor roku 2019, když se na veřejnost dostaly zprávy o tom, že Luke Perry leží v nemocnici v kómatu. O svůj život bojoval týden, tuto bitvu ale nakonec nedokázal vyhrát a čtvrtý březnový den zemřel.

Luke Perry prošel 250 konkurzy

Luke Perry se pochopitelně nejvíc proslavil rolí Dylana McKaye v seriálu Beverly Hills 90210, zahrál si však taky ve filmech Buffy, zabíječka upírů, Pátý element, Alice Upside Down či Tenkrát v Hollywoodu nebo v seriálech Tělo jako důkaz a Riverdale. Svou hereckou kariéru však odstartoval už dříve v telenovele Loving, ovšem jak později přiznal, musel projít asi 250 konkurzy, než dostal svou první hereckou roli.

Seriálový Dylan se narodil v Ohiu (jeho celé jméno znělo Coy Luther Perry III), ale po střední škole se přestěhoval do Los Angeles a doufal, že mu toto město přinese více možností v jeho hereckých plánech. Deset let tvořil taky manželský pár s Rachel Sharp a zanechal za sebou dvě děti - Jungle Boye a Sophii Perry

Luke Perry v Simpsonech

Luke Perry patřil v dobách své největší slávy k hodně populárním postavám amerického showbyznysu. V roce 1993 se dokonce objevil v jedné epizodě Simpsonů, kde si zahrál nevlastního bratra klauna Krustyho. Ovšem ještě předtím, než se do Hollywoodu dostal, tak pracoval i jako běžný smrtelník. Živil se třeba v továrně na kliky nebo ve stavebnictví, kde pracoval těsně předtím, než se dostal k Beverly Hills 90210

Díky obrovskému úspěchu tohoto seriálu mu rychle rostlo finanční konto a Luke Perry tak mohl začít utrácet. Svou první velkou investici vynaložil do vozu Ford F-350, který si koupil během natáčení třetí řady seriálu. Mimochodem, Luke, který si vyzkoušel také dabing několika animovaných postav, v Beverly Hills 90210 skončil v šesté sérii, v té deváté už byl ale zase zpátky.

Luke Perry chtěl roli Steva

V seriálu však původně toužil po roli bezstarostného bohatého kluka Steva Sanderse, nakonec však ztvárnil postavu drsného Dylana, který se měl objevit maximálně ve dvou epizodách. Producent Aaron Spelling ho ale chtěl natolik, že sám zaplatil jeho plat, což se mu náramně vyplatilo.

První díl seriálu Beverly Hills 90210, ve kterém se Luke objevil, se vysílal 11. října roku 1990, tedy v den jeho 24. narozenin. Těch dnešních už se nedožil.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy