Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Lukáš Vaculík slaví 58: Tak šel čas s dívčím idolem osmdesátek až po Temný kraj

Láska z pasáže (1985)
Zdroj: Filmové studio Barrandov
+ Dalších 20 fotografií
galerie
Oblíbený český herec Lukáš Vaculík slaví 58. narozeniny. Do povědomí televizních diváků vešel v roce 1979 filmem Láska mezi kapkami deště, která z něj v našich krajinách udělala nejen celebritu, ale i dívčí idol. Podívejte se, jak se od svých kariérních počátků změnil.

Lukáš Vaculík se narodil 8. června 1962 v Praze. Jakožto student pražské konzervatoře nemohl tušit, že se v 80. letech stane dívčím symbolem, jehož plakáty budou viset v bezpočtu pokojíčků a kterého budou diváci milovat.

Psal se rok 1982, když Vaculík zazářil ve filmu Vítr v kapse, který vyprávěl příběh dvou maturantů nastupujících do prvního zaměstnání v plzeňské Škodovce. V tomto snímku byl rovněž poprvé spojen se Sagvanem Tofim, s nímž tvoří nezapomenutelné televizní duo.

Od osmdesátých let byl o Lukáše Vaculíka velký zájem a nebyl snad jediný rok, kdy by si nezahrál v nějakém filmu či seriálu. Ať už hrál hlavní či vedlejší postavu, diváky vždy dokázal zaujmout a nasbírané zkušenosti využíval nadmíru dobře. Jeho nejznámějšími filmy jsou ale nepochybně Láska z pasáže, Kamarád do deště, Tankový prapor, Příběh kmotra či Metanol

Lukáš Vaculík a čas

Oblíbený český herec se od rolí teenagerů a mladých dospělých dokázal úspěšně dostat k rolím mužů ve středním věku. Aktuálně mohou diváci vídat Vaculíka na obrazovkách v seriálu Temný kraj, kde hraje odborníka na sériové vraždy Petra Kraje. Podívejte se do galerie na to, jak šel s Lukášem Vaculíkem čas.

Patricie Pagáčová bez servítků: Manžel byl teď za mámu, dceru chůvě svěřit nechci, přiznala

Související články

Další články

Nejnovější kauzy