Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 Český slavík 2023

Lukáš Vaculík jako Ochránce a další seriálové novinky České televize

Lukáš Vaculík v hlavní roli seriálu Ochránce.
Zdroj: profimedia
+ Další fotografie
nové seriály

Česká televize chystá seriálové hody. V roce 2021 se chystá uvést Ochránce s Lukášem Vaculíkem coby školským ombudsmanem a seriál z chatařského prostředí s názvem Osada. Co už o těchto novinkách víme a na které další se můžeme v nejbližší době těšit?

V letošním roce už jste mohli na obrazovkách České televize vidět několik seriálových novinek. Divácky nejúspěšnější z nich bylo pravděpodobně drama Kukačky, mnoho příznivců si našly také Zločiny Velké Prahy a Hlava Medúzy. Na úspěch Kukaček se ČT chystá navázat a připravuje již druhou řadu. Termín uvedení není znám, tak se zatím podíváme na projekty, které už mají jasnější obrysy.

Lukáš Vaculík jako Ochránce

Případy, které otřásly školstvím, bude řešit herec Lukáš Vaculík v hlavní roli nového seriálu Ochránce. Desetidílný seriál začala ČT natáčet v říjnu 2020. Vaculík v něm jako školský ombudsman řeší případy, které mají inspiraci ve skutečných událostech. Řeší například sexuální obtěžování žáků či vraždu učitelky.

Podle kreativního producenta Michala Reitlera, který se na vzniku Ochránce podílel, je úkolem hlavního hrdiny ochránit, tedy zjistit, kdo je viník, kdo je agresor. Hledá příčiny situací, v nichž jsou děti i dospělí oběťmi častěji, než se může zdát.

Po boku Vaculíka se v seriálu Ochránce objeví Pavel Řezníček, Jaroslav Plesl, Martha Issová či Jan Čenský. Režisérkou seriálu je Tereza Kopáčová.

Seriál Osada

Další plánovanou novinkou je třináctidílný humoristický seriál Osada, který byl dříve uváděn pod pracovním názvem Chataři. Scénář k němu napsal dvojnásobný držitel Českého lva Petr Kolečko, který spolupracoval například i na úspěšném seriálu Most!. Děj seriálu Osada se točí kolem party rozhádaných českých chatařů v chatové oblasti Nižbor na Berounsku. Hrdinové Osady mají rozličné sociální postavení i názory.

V seriálu Osada se představí herci Martin Myšička, Ivana Chýlková, Radek Holub, Pavla Beretová a další.

Scenárista Kolečko před časem pro eXtra.cz řekl, že přirovnávání Osady ke kultovním Chalupářům je nesmysl. „V Chalupářích je dost takového chalupářského koloritu a takových malých venkovských historek. V Chatařích (Osadě) v něčem taky, ale jsou tam civilizační problémy přenesený na tu chatu. Je to jiný, jinak žánrově udělaný. Je to o lidech, který jezdí na chatu na víkend a jinak mají městské životy,“ prozradil Kolečko.

Další novinky České televize

Diváci se mohou také těšit na třetí řadu seriálu Případy 1. oddělení. Známí hrdinové se vracejí po šesti letech s novými kauzami. Tým pražské mordparty je o šest let starší. Mnohé se změnilo. Nejen mezi hlavními hrdiny, ale také v jejich oboru.

Dalším tahákem bude dobrodružný komediální seriál Špunti na vodě. Hrou osudu, vlastní hlouposti a několika nedorozumění se tři generace rodiny Veselých ocitnou v upraveném obytném autobusu značky Robur. Sérii malých i velkých katastrof postupně promění v dobrodružství, které semkne rodinu pevně dohromady. První klapka padla v květnu a natáčet by se mělo do konce října na více než 80 lokacích po celé ČR a na Slovensku. V hlavních rolích se představí Jiří Langmajer a Tatiana Dyková.

Tajný vztah Kristýny a Andreje z Big Brothera. Znali se ještě před show

Související články

Další články

Nejnovější kauzy