Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 StarDance 2023: kompletní přehled

Lukáš Hejlík otevřeně o šikaně: Chtěl bych se omluvit tomu, kterého jsem týral

Lukáš Hejlík otevřeně o šikaně: Chtěl bych se omluvit tomu, kterého jsem týral
Zdroj: archiv Nenech to být
+ Další fotografie
Nenech to být
Šikana není něco, co děti znají jen z doslechu. V ČR se s fyzickým nebo psychickým ubližováním ve třídě setkává až 85 % dětí, ať už jako němý přihlížející, či rovnou jeho oběť. Většina z nich se ale nikomu nesvěří. Častokrát se bojí odvety nebo jednoduše neví, kam se obrátit. Podobně tomu bylo i u herce a moderátora Lukáše Hejlíka (40).

Nadační fond Nenech to být se v rámci své dárcovské kampaně na portále Donio spojil se známými celebritami, které se v dětství se šikanou setkaly. Společně se všichni rozhodli dětem ukázat, že obětí šikany se může stát kdokoliv. Důležité je, aby ji nenechaly být.

Vznikla tak série videí, kde osobnosti české kulturní scény otevřeně mluví o svých drsných zážitcích z dětství. Cílem kampaně je vybrat finanční prostředky na další chod a rozvoj Nadačního fondu NNTB. Svým klipem k novému singlu Silnější ji podpořil i zpěvák JEN Tematicky jde o klip ze školního prostředí, kde viditelně bují šikana. Jeho hlavním poselstvím je nenechat se zastrašit a ukázat agresorům, kdo je tady ve skutečnosti ten "silnější".

Ze šikanovaného se stal tyran

Lukáš Hejlík se svěřil, že šikanu zažil na obou stranách. Obětí šikany byl už jako malý kluk, zároveň se i on sám stal agresorem. "Do dneška si pamatuju, jak jsem zařídil, aby si jednoho kluka, kterého jsem neměl rád, celá třída vymazala z fotky," a dodává: "Představa, že by to někdo udělal mně, je naprosto děsivá." Na závěr videa žákům vzkazuje, aby šikanu nenechali být. Celé video si můžete pustit zde

Videa kolují na sociálních sítích a po otevření škol se dostanou i do hodin. Celebrity a zakladatelé Nadačního fondu Nenech to být doufají, že se jim nejen díky těmto videomedailonkům povede děti přesvědčit, aby se na šikanu nebály upozornit a vnímaly ji jako něco, co se nesmí přehlížet. Kampaň je možné podpořit na výše zmíněných stránkách.

Kampaň má vlastní hymnu

Pomyslnou hymnou kampaně se stal singl Silnější. Zpěvák a hudební skladatel JEN k němu natočil ve spolupráci s talentovaným režisérem Ruyem Okamurou videoklip, jehož stěžejním poselstvím je boj proti šikaně. Hlavní roli v něm ztvárnila dvojice mladých nadějných herců Anna Čtvrtníčková a Michal Pazderka.

"V prváku na střední jsem často od spolužáků slýchal, že jsem tlustej a neschopnej. Nebyla to šikana, ale příjemné to rozhodně nebylo. A co teprve lidé, kteří si opravdu musí projít peklem za to, že jsou jiní. Tahle písnička je o nich a pro ně," vysvětluje JEN. Více informací o problematice šikany najdete na webu Jsem silnější

Tajný vztah Kristýny a Andreje z Big Brothera. Znali se ještě před show

Související články

Další články

Nejnovější kauzy