Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Zlaté glóby 2021

Nejnovější kauzy

Luka Magnotta začínal týráním koťátek: Vyklubal se z něj šílený vrah, kanibal a nekrofil

Zdroj: Profimedia.cz
+ Další 2 fotografie
šílenec
Luka Magnotta (38) se dlouho zdál být jen obyčejným člověkem s poněkud zvláštním zdrojem obživy. Kromě hraní ve filmech pro dospělé se živil i jako mužský společník a prostitut. Ukázalo se ale, že je ve skutečnosti zvrhlým šílencem, který se vyžívá v brutálním usmrcování koťátek a při vraždě člověka nezná meze. Zatčen byl v roce 2012 a vznikl o něm i dokument na Netflixu s názvem Od koťátek pracky pryč! Hon na internetového zabijáka. Ten ukázal, jak mohou být užitečné informace, které získávají lidé na sociálních sítích, kteří po tyranovi na vlastní pěst pátrali.

Pokud lidé na internetu něco skutečně milují a vyhledávají, jsou to rozkošná fota a videa zvířátek, především pak malých koťátek. I jen zmínka o možnosti jejich týrání v nich dokáže vyvolat zlobu a touhu najít člověka, který by jim dokázal ublížit. Platí jasné pravidlo – od koťátek pracky pryč. O tomto pravidlu věděl i Luka Magnotta, který na sebe poutal pozornost odporným způsobem.

Luka Magnotta pod falešnými jmény zveřejňoval videa, na kterých docházelo k týrání a usmrcování koťátek. Dvě například zavakuoval v pytli, ke smrti došlo pomalu. Na dalším videu nechal kotě sežrat krajtou. Jiné přivázal na koště a topil ve vaně. Videa byla částečně i v dokumentu na Netflixu, který o něm vznikl, a jde o podívanou jen pro otrlé povahy.

Šílený vrah, v té době zatím pouze tyran zvířátek, si pozornosti, kterou získával, užíval. Lidé po něm šli, vytvářeli skupiny zaměřené na jeho hledání a doufali, že ho dopadnou. Nevěděli, jak moc budou všechny jejich nashromážděné informace užitečné.

Vražda Jun Lina

Magnotta nebyl jen tyranem a vrahem zvířat, toužil po lidské krvi, brutalitě a utrpení. Na internetové seznamce navázal známost se studentem jménem Jun Lin, který netušil, že svolením ke schůzce s Lukou může začít odpočítávat poslední chvíle svého života.

V květnu roku 2012 byl Lin surově zavražděn a jeho tělo bylo rozřezáno na více částí. Vražda byla nahrána na video a zveřejněna pod názvem 1 Lunatic 1 Ice Pick, v překladu 1 šílenec, 1 sekáček na led. Záběry zachycují Lina, do kterého Magnotta bodá sekáčkem na led, následně nožem, jeho torzo nechá okousat psem a na videu jsou vidět i úkony související s nekrofilií. Rozsáhlejší video, které získali zástupci kanadských úřadů, dokazovalo i kanibalismus.

Policie později potvrdila, že na základní škole St. Georges ve Vancouveru byla nalezena lidská ruka. Balíček, který pak dorazil na základní školu ve False Creek v Britské Kolumbii, obsahoval lidskou nohu. Tyto balíčky poslal Magnotta.

Dopadení

Luka Magnotta byl dopaden v červnu roku 2012 po delším prchání, pátrání po něm probíhalo celosvětově. Facebooková skupina, kde lidé shromažďovali informace o něm, poskytla vyšetřovatelům celou řadu cenných informací. V roce 2014 proběhl soud.

Magnotta je za mřížemi a odpykává si doživotní trest. Podle deníku Toronto Sun se ale ve vězení, navzdory přání mnoha lidí, nemá vůbec špatně. V roce 2015 se zaregistroval na vězeňskou seznamku a v roce 2017 si měl vzít jiného vězně Anthonyho Jolina. Takzvané manželské návštěvy ale tito dva povoleny nemají.

Související články

Další články