Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 Love Island 2022

Ludva z Homolkových by dnes oslavil 84 let: Osud Františka Husáka nebyl příliš veselý

Ludva z Homolkových by dnes oslavil 84 let: Osud Františka Husáka nebyl příliš veselý
Zdroj: Filmové studio Barrandov
+ Další 3 fotografie
Slavný herec
Kultovní trilogie Homolkovi má dodnes místo v srdci diváků a nikdy neomrzí. Osudy herců, kteří v něm hráli, ovšem nebyly tak veselé. Jednu z postav ztvárnil i František Husák (†55), který by dnes oslavil 84. narozeniny.

Suverénní děda, starostlivá, leč nekompromisní babi, poněkud ušlápnutý Ludva s nespokojenou Heduš a rozverná dvojčata. Tato sestava ve filmu Ecce homo Homolka pobavila diváky natolik, že o osudech rodiny Homolkových vznikly ještě další dva snímky. Osudy představitelů hlavních rolí ale tak veselé nebyly. Kdyby tomu život dal jinak, z Františka Husáka alias Ludvy Homolky vůbec nemusel být herec. Rodiče z něj chtěli mít úředníka a on sám se přihlásil do hornického učiliště, ze kterého později přešel na vojenskou školu. Během služby začal hrát divadlo a následně vystudoval DAMU, což určilo směr, kterým se kariérně vydal.

Husák byl nejlépe známý právě jako Ludva Homolka z trilogie snímků o rodině Homolkových, dobrých rolí se ale dočkal i v dalších snímcích, jako například Revizor, Jáchyme, hoď ho do stroje či Poplach v oblacích.

Nevyjasněná smrt

František Husák, jakkoliv byl ve snímcích vtipný a hýřil energií, ve skutečnosti všechny své trable utápěl v alkoholu, kterému ve velkém holdoval. Právě to se mu stalo osudným. Cestou z baru 8. listopadu 1991 záhadně zemřel. Není jisté, jestli se Františkovi cestou stala nehoda a přivodil si úraz sám. Také se nabízí možnost, že se cestou domů dostal do potyčky a zemřel na následky rvačky. Někteří jeho kolegové jsou dodnes přesvědčeni, že to byla vražda. Nic není ale oficiálně potvrzeno a všechno to jsou pouze domněnky.

Související články

Další články