Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Luděk Sobota slaví 77: Herec vynikal improvizací, dnes už na legraci nemá síly

Luděk Sobota je smíšek jen na obrazovce.
Zdroj: archiv
+ Dalších 6 fotografií
oslavenec
Herec Luděk Sobota už po desítky let baví diváky svým humorem. S přibývajícím věkem ale přiznává, že dělat legraci už mu dává pořádně zabrat. Není se čemu divit. Legendární herec, který proslul svým koktavým projevem před kamerou, slaví už 77. narozeniny.

Luďka Sobotu (76) proslavily především humorné scénky, ve kterých často improvizoval a jistý si před ním nemohl být žádný režisér. Herec přiznal, že i v jedné z nejznámějších českých komedií Jáchyme, hoď ho do stroje, si texty přibarvoval. Možná také to dodalo filmu jakési kouzlo, které diváci oceňují dodnes.

Dělat legraci není sranda

Luděk Sobota už však dnes není zdaleka v takové formě jako před lety. S přibývajícím věkem se stále častěji objevuje spíše v charakterních než v komických rolích. "Jsem už dost starej. Je pro mě dost namáhavé natáčet. Vážné role mi ale problém nedělají, naopak jsou pro mě skoro snazší než ty komický. Dělat legraci není žádná sranda," prozradil v rozhovoru pro eXtra v únoru.

Jak je známo, Sobota měl v posledních letech celkem vážné zdravotní komplikace. Téměř před dvěma lety se potýkal s nesnesitelnými bolestmi břicha, které ukázaly na do střeva prorůstající kýlu. Herec musel ihned na operaci, při které mu lékaři našli nezhoubný nádor ve střevě a další srůsty. Naštěstí se vše podchytilo včas a oblíbenému herci se z části ulevilo.

Nemá cenu se za něčím honit

"Nemohu sportovat, s tenisem jsem definitivně skončil. Jediné, co mohu, tak plavat. Při náročnějším fyzickém pohybu mám totiž nepříjemné bolesti. Trpím, i když hraji v divadle. Buď si dám panáka, nebo prášek, aby se mi udělalo lépe. Je to trápení,“ popsal loni v srpnu redaktorovi eXtra.

I přes zdravotní problémy herec stále natáčí a zvládá pracovat. I on však přiznává, že nemá cenu se přetěžovat. "Nemá cenu se za něčím honit a za penězi už vůbec ne," řekl eXtra před třemi měsíci.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy