Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Tomáš Řepka Jasmina Alagič Počasí Dlouhovláska

Nejnovější kauzy

Luděk Sobota slaví 75 let: Oblíbeného komika celý život trápí deprese a panická hrůza z publika

Luděk Sobota suverénně předstoupí před publikum a během pár chvil se
všichni náramně baví. Občas se ale dostaví tréma, která mu
znepříjemňuje ži­vot.
+ Další 4 fotografie
Proslavil se stovkami rolí ať už v televizi, na divadle, nebo ve filmu. Populární herec a komik Luděk Sobota, který dnes oslaví 75. narozeniny, se za své postavy tak trochu schovává. Věděli jste, že právě on trpí celoživotní trémou a depresemi?

Luděk Sobota se narodil 27. května 1943 v Praze, kde vystudoval dopravní průmyslovku a následně absolvoval herectví na DAMU. Svou divadelní kariéru odstartoval v Liberci v souboru Ypsilon a stal se novým kolegou Miloslava Šimka na prknech legendárního Semaforu. Dlouhá léta také vystupoval s Petrem Nárožným, se kterým společně se Šimkem tvořili oblíbené bavičské trio.

Ačkoliv mu nedělalo problém hrát charakterní role, jeho doménou se stala komika založená zejména na improvizaci. Asi každý si jeho jméno okamžitě spojí s postavou naivního poplety, kterého ztvárnil v řadě komedií, z nichž asi nejznámější jsou filmy Jáchyme, hoď ho do stroje!, Já to tedy beru, šéfe! nebo Jen ho nechte, ať se bojí.

I přesto, že Sobota působí jako extrovert, ve skutečnosti je spíše uzavřený a zcela odlišný, než jak ho zná většina z nás. Vystoupit na pódiu mu dělá trochu problém, ale přitom bez publika nemůže žít. Navíc svádí dlouholetý boj s neurózami a depresemi. Jeden čas ho jeho špatný psychický stav a vyčerpání dokonce dohnaly až k pití alkoholu. Následně musel vyhledat odbornou pomoc. V nejtěžších chvílích mu byla oporou manželka Adriana, se kterou má syna Ladislava. Z prvního manželství s Janou Sobotovou má syna Roberta.

Mohlo by vás zajímat

Další články