Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 komunální volby 2022

Luděk Munzar by slavil 87. narozeniny: Krutý osud jeho milované Jany Hlaváčové

Luděk Munzar by slavil 87. narozeniny: Krutý osud jeho milované Jany Hlaváčové
Zdroj: Showpix, Profimedia.cz
+ Dalších 10 fotografií
smutné výročí
Je to už přes rok, co naposledy vydechl jeden z nejoblíbenějších českých herců. 20. března by Luděk Munzar (†85) oslavil sedmaosmdesáté narozeniny. Nejvíc bude vzpomínat jeho životní láska Jana Hlaváčová (81). Svíčku ale nejspíš zapálí pouze doma, protože nemá sílu dojít na hřbitov. Jak sama přiznala, už jenom leží...

Luděk Munzar zemřel loni v lednu, pouze dva měsíce před svými narozeninami. Dnes by legendárnímu herci bylo už sedmaosmdesát. V modřanské vile, kde vydechl naposledy, stále žije jeho milovaná manželka Jana Hlaváčová Svíčku určitě zapálí, ale na hřbitov se pravděpodobně nedostane.

Hlaváčová už deset let nevychází, zápolí totiž se zákeřnou Parkinsonovou chorobou. Munzar se o ni do poslední chvíle staral, i když sám trpěl zdravotními problémy. „Nemám chuť chodit ven. Nechci. Stejně jako už nemám chuť s nikým mluvit. Zaprvé se mi občas komunikuje velmi těžce a zadruhé jsem se toho v životě namluvila až až,“ řekla Hlaváčová deníku Aha!

Opravdu je ze mě ležák

Na toaletu se dostává pomocí chodítka, k lékaři ji vozí autem. "Jinak je ze mne ale opravdu ležák," dodala sklesle slavná herečka, která kvůli nemoci chyběla na manželově veřejném i soukromém pohřbu.

Do žil jí vlévají krev alespoň dvě dobré kamarádky z Národního divadla. Jana Boušková (65) s Táňou Medveckou (66) prý čas od času donesou bábovku a s Janou klábosí celé odpoledne.

Munzara nechali zpopelnit a rozprášit na rozptylové loučce v pražské Zbraslavi. Jeho nejvýraznějším hereckým počinem byl seriál Synové a dcery Jakuba skláře.

Charlotte Ella Gottová má nakročeno k hvězdné kariéře: Co jí radí Dara Rolins

Související články

Další články

Nejnovější kauzy