Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Svatba Bohuše Matuše

Nejnovější kauzy

Lucinku (7) brutálně potrhal pes: Okresní i krajský soud to smetl ze stolu

Zdroj: facebook
+ Dalších 8 fotografií
Napadení psem
Uběhlo už 2,5 roku od brutálního napadení tehdy sedmileté Lucinky tibetskou dogou. Dívenka i její rodiče si prošli opravdu peklem a bylo štěstí, že holčička nepřišla o zrak. Měla pokousaný celý obličej a dodnes má v obličeji veliké jizvy. Bohužel se oběti útoku nedostalo spravedlnosti a soud případ uzavřel jako přestupek.

V lednu 2017 se v Trutnově odehrálo něco opravdu strašného. Tehdy sedmiletou Lucinku, která si venku hrála s kamarády, napadla tibetská doga. Lucinka zrovna seděla na bobech, když v tom se objevil pes sousedů a brutálně ji pokousal.

Majitelé psa vypustili, aby se vyvenčil. Podle svědků pes dívku napadl bezdůvodně a útočil ihned na hlavu. "Dcerka si prošla peklem a nebýt cizí osoby, která psa odehnala, tak si ani nechci představit, jak by to dopadlo," popisoval otec Vlastimil.

Holčička musela být sanitkou převezena do nemocnice. Když se o tom dozvěděla její maminka, naprosto se zhroutila. Prosila lékaře, ať ji zachrání, že pro ně za to udělá vše. Lucinka na sále strávila několik hodin a poté, co se druhý den probudila, neviděla. První, co řekla po probuzení, bylo, že si přeje, aby se pejskovi nic nestalo. Zrak se Lucince naštěstí po několika dnech vrátil. Nicméně jizvy má dodnes a zřejmě je bude mít už navždy. Sen, že bude jednou modelkou, se jí už nikdy nesplní.

Spravedlnost se ale nedostavila. "Naivně jsem si myslel, že za to bude někdo potrestaný a dcera dostane odškodnění za doživotní následky," napsal rozčílený otec holčičky. Okresní soud v Trutnově to podle slov otce smetl ze stolu. To stejné udělal i krajský soud v Hradci Králové. "Prý nejsou zranění tak vážná, aby to řešil soud a dal to na přestupkové!" sdělil Vlastimil.

Majitelé dogy dali napadené dívence čokoládu za dveře, ale jinak nic. Vše jen za pomoci právníka, aby se nedopustili nějaké chyby. Jak Lucinka, tak i její rodiče jsou dodnes incidentem traumatizováni. "Ještě dnes, když se jí zeptáte, brečí," uvedla Lucinčina maminka s tím, že ona sama po dvou letech stále prožívá neskutečnou bolest při pohledu na fotky dcerky po útoku. Oba rodiče se dožadují spravedlnosti. "Já jsem rád, že žije a vidí. Ale kde je 'SPRAVEDLNOST'? To musí vždycky někdo umřít, aby se něco dělo? Přísahám, že budu bojovat a nenechám to tak, i kdyby to mělo být na dlouhé roky," napsal nakonec Vlastimil. Podívejte se do fotogalerie, jak dopadla nebohá Lucinka.

Související články

Další články