Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Tomáš z Brna

Nejnovější kauzy

Lucie Vondráčková zase perlí: Ke zlatokopectví ji prý donutili právníci!

Zdroj: extra.cz
+ Dalších 19 fotografií
Nejdřív ji měl chuděru nutit manžel, aby vydala prohlášení o rozvodu, pak ještě přišel asi brutální nátlak od právníků, aby hodila za hlavu své zásady a stala se zlatokopkou! Aspoň tak si lze číst nejnovější vyjádření Lucie Vondráčkové (38) k tomu, proč vlastně chce po manželovi Tomáši Plekancovi (35) podstatnou část z majetku ve výši 400 milionů, i když před svatbou podepsala v Česku předmanželskou smlouvu. Tou chtěla dokázat, že jí o prachy nejde!

Lucie Vondráčková v tom docela dost lítá. Kolem rozvodu už udělala řadu přešlapů, takže těch, kteří jí ještě věří báchorku o tom, že je zrazenou ženou, jež o odchodu manžela do vydání jeho prohlášení nevěděla, už moc není.

Teď se snaží žehlit, co si nadrobila (třeba teď naposledy, když tvrdila, že rozvod podepsala v úterý po prohlášení, i když to bylo o den dříve), ale je to stejně nešťastné.

Když se jí novináři zeptali, proč vlastně rozvod podepsala v Kanadě, když předmanželskou smlouvu uzavřela u nás, hodila to na jiné. Ona je v tom vlastně nevinně!

Nutili ji právníci?

„Podle právníků se máme rozvádět tam, kde mají naše děti trvalé bydliště. A ty mají kanadské občanství,“ sdělila Expresu Vondráčková.

A přidala odvážné tvrzení, že předmanželská smlouva je neplatná.

„To je věc právníků. Ta smlouva je velice jednostranná. Teď vše záleží na nich. Její znění je podle právníků prý protiprávní i v České republice,“ dodala.

Podivné vyjádření

Oslovení čeští právníci to moc nechápou. „Proboha, vždyť každá předmanželská smlouva je jednostranná už ze své podstaty! Uzavírá se většinou proto, že jeden z manželů má majetek a bojí se, aby ho o něj druhý nepřipravil. Takže tohle mi připadá směšné. Jinak neplatnou předmanželskou smlouvu by dokázal sepsat jen velmi neschopný právník. Podle českého právního řádu není přesně stanovena její forma. Samozřejmě musí obsahovat nacionále obou stran a přesné vymezení toho, čeho se konkrétně předmanželská smlouva týká, jakého majetku. A to by snad zvládl budoucí advokát už po prvním semestru vysoké školy,“ myslí si jeden z právníků.

„U pana Plekance si fakt nemyslím, že by používal jiné než špičkové právní zástupce. Možná ale paní Vondráčková do vyjádření zašifrovala spíš to, že v Kanadě opravdu česká předmanželská smlouva neplatí. Tam musí muž manželku aspoň minimálně zabezpečit,“ dodal pro eXtra.cz advokát.

Související články

Další články