Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020 finále MasterChef 2020

Nejnovější kauzy

Lucie Vondráčková: OBROVSKÝ STRACH Z NÁVRATU! Plekanec jí poslal vzkaz

Zdroj: Showpix.cz
+ Dalších 8 fotografií
ŠKOLA BUDE!
Vypadá to, že v Kanadě má jedna ze známých českých zpěvaček pořádné dilema! Lucie Vondráčková (38) za mořem zůstala, i když její manžel po ukončení smlouvy s NHL musel kvůli konci povolení k pobytu urychleně odcestovat do Evropy. A hokejistova žena se do ČR vracet nechce. Podle jejího blízkého přítele a mecenáše Františka Vondráčka za tím stojí strašné obavy o děti, které ale Tomáš Plekanec (35) vyvrací jako nesmyslné. Ve vyjádření, které schválil, je řada nových překvapivých informací!

„Není pravda, že Lucie chce okrást Plekance. Je tak pitomá, že si neříká ani o to, co by dostat měla. Furt se bojí, aby to nebylo hodně, aby to nebylo použito proti ní. V téhle situaci není ani možné, aby se vrátila do Čech. Je tu proti ní mediální kampaň. Vždyť ty děti by si to ve škole vyžraly. Co dostanou za informace od rodičů, že maminka chce okrást jejich tátu, to jim budou říkat. Děti jsou zlé,“ řekl eXtra.cz František Vondráček.

Ten už dřív naznačil, že vůbec netuší, jestli při soudu s Plekancem jeho kamarádka vůbec uspěje. „Lucka mi kvůli tomu článku volala a ptala se, jestli si fakt myslím, že to Plekanec vyhraje. Já to ale nevím. Netuším, jak rozhodnou soudy. Jde o tu právní vymahatelnost,“ krčí rameny podnikatel, který dal pár miliónů i do Lucčina nového filmu Hotel Limbo.

Náš redaktor na jeho slova o strachu Vondráčkové ze šikany Matyáše a Adama reagoval tím, že si nedokáže představit, že by táta své na jazyky talentované kluky nechtěl umístit do nějaké prestižní školy, kam chodí většinou potomci zahraničních diplomatů. Tam by české bulvární kauzy vůbec nikdo neřešil.

Kolenovrt?

„Takhle by to asi nebylo. Jak znám pana Plekance, který by si nechal pro korunu vrtat koleno, pravděpodobně by děti skončily špatně. Však se ho zeptejte, proč v Kanadě musely chodit do státní školy. Já to vím od Lucie, ale říkat vám to nebudu, ještě byste to použili proti ní,“ přidal Vondráček.

Jenže všechny tyto obavy sportovec shazuje ze stolu.

„Pan Tomáš Plekanec se s paní PhDr. Lucií Plekancovou Vondráčkovou dohodl ještě před podáním návrhu na úpravu poměrů k nezletilým dětem na tom, že nezletilí budou ve druhém pololetí školního roku 2018/2019 plnit školní a předškolní docházku v Česko-Britské základní škole na Praze 4, tedy ve škole, které ministerstvo školství povolilo plnění povinné školní docházky (na rozdíl od současné kanadské školy). Tuto dohodu je připraven bez výhrad splnit vůči oběma dětem,“ sdělila nám Plekyho právní zástupkyně Mgr. Lenka Radoňová.

Že by Pleky šetřil už najednou nevypadá tak reálně. Vždyť školné se tu na jedno dítě pohybuje kolem půl milionu korun za rok.

Koupí jí Karlštejn?

Radoňová se ale vyjádřila i k tvrzením Vondráčka v předchozím článku o tom, že mezi Kanadou a Českou republikou není jistá vymahatelnost prá­va.

„Pokud jde o úpravu péče o nezletilé děti, v této oblasti neexistuje mezinárodní či dvoustranná dohoda mezi Českou republikou a Kanadou, která by stanovila pravidla pro litispendenci, překážku věci dříve zahájené (to znamená, že nezáleží na tom, kde byl návrh podán dřív – pozn. red.), nebo stanovila podmínky pro uznání a výkon rozhodnutí. Prohlášení o vzájemnosti v této oblasti nebylo formálně vydáno, naopak, mám zjištěno, že české soudy odmítly uznat kanadský rozsudek o péči a styku a naopak,“ překvapila nás dál Radoňová.

Zdá se tedy, že by se opravdu mohlo stát, že si Vondráčková v Kanadě nadneseně napsáno vysoudí po Plekancovi koupi Karlštejnu, české soudy to ale vzápětí odmítnou uznat.

Advokátka dále tvrdí, že její klient plní vyživovací povinnost vůči dětem i dosud nerozvedené manželce dobrovolně ve výši, která dle jejího názoru přesahuje případně jemu soudem určenou vyživovací povinnost k nezletilým dětem jak v Kanadě, tak v České republice. Lucka by tak mohla být v klidu.

Jak to dopadne?

Plekancova právnička pak dodala, že věcně a místně příslušný soud pro rozvod je pouze český a že její mandant nedal a nedá souhlas k tomu, aby se o věci rozhodovalo v Kanadě.

Bude to ještě zapeklitá právní bitva!

Související články

Další články