Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Lucie Šlégrová se toho nebojí: Pro všechny antivaxery má jasnou odpověď

Lucie Šlégrová se toho nebojí: Pro všechny antivaxery má jasnou odpověď
Zdroj: Se souhlasem Lucie Šlégr
+ Dalších 9 fotografií
názor

Někdejší Miss České republiky Lucie Šlégrová (39) se dlouho zdráhala založit si Instagram a sdílet svůj život ve fotkách se svými fanoušky. Pak se přece jen přidala k virtuálnímu životu na sociálních sítích, ale hned za jeden z prvních příspěvků už stačila schytat negativní kritiku. Maminka tří dětí se eXtra.cz svěřila, jak vyjádřila svůj názor na třetí dávku očkování proti covidu-19 a během chvilky se ocitla pod palbou odpůrců vakcinace. 


Dva pohledy na věc

Bývalá modelka Lucie Šlégrová (dříve Králová) to na svém Instagramu pěkně schytala. Dovolila si totiž vyjádřit se na téma očkování a třetí tečky. „Reakce byly naštěstí jen dvě, jedna mi navíc přišla velmi hloupá. Ale jinak mě lidé, ať už očkovaní nebo neočkovaní, velmi příjemně překvapili svými postoji," říká trojnásobná maminka. "Myslím, že už jsme z toho neustálého rozdělování národa unavení, že už to lidi přestává bavit a začínají se vzájemně respektovat,věří Lucie.

Sama má na situaci dva pohledy. Jeden je, že jsem velmi tolerantní člověk, ať už k osobám s jinou sexuální orientací, vírou či vyznáním a také k pohledu na očkování. I já mám pár přátel, kteří nejsou příznivci očkováni. Říkám si, že jsou věci a lidé, kterým nemusím rozumět a chápat je, ale měla bych se je naučit respektovat," říká česká miss z roku 2005. "Druhý pohled je pragmatičtější. Znám lékaře a zdravotní sestry, kteří v tom žijí dnes a denně a mají neuvěřitelné nasazení, bojují s totálním vyčerpáním a bezmocí! A já si jich za to velmi vážím! Z jejich pohledu bych nejraději hned nahnala všechny k povinnému očkování. Takže to jsou moje dva pohledy a svým osobním postojem se snažím zdravotníkům ulevit,“ objasňuje Lucie pro eXtra.cz.

Očkování považuje za normální

Od začátku pandemie jí ve společnosti chyběl zdravý selský rozum. Nechápala respirátory u lidí, kteří jezdili na kole, pohybovali se v přírodě nebo si je nasazovali v autě, ve kterém byli s rodinou. „Doma je přece nikdo nenosil? Přišlo mi to s prominutím strašně hloupé. Jako kdyby tady vybouchl Černobyl. A to jsem byla na konci těhotenství, takže jsem si mohla dovolit být úzkostnější. Přesto jsem nad tím kroutila hlavou. Mohla za to i síla médií, bylo vidět, co dokáže, když v lidech vyvoláte strach,“ dál přemítá Lucie Šlégrová.

Maminka tří dětí nezastírá, že je obecným příznivcem očkování proti jakékoli závažné nemoci a považuje ho za normální nejen v současném epidemiologickém čase, kdy ho vyžaduje celý svět a kdy jí umožňuje cestovat, jít za kulturou nebo do restaurace. Nejen ona sama, ale především děti mají i nepovinná očkování.

Postavu má ukázkovou

Modelka a držitelka titulu Miss ČR z roku 2005 trochu překvapila, když si po dětech Richardovi a Robertovi z předchozího vztahu s podnikatelem Zdeňkem Kaufmannem pořídila v době pandemie nejmladšího Rona, jehož otcem je bývalý hokejista Jiří Šlégr. Navzdory třem těhotenstvím, při kterých pokaždé nabrala pětadvacet kilo, se může stále pyšnit perfektní postavou. Co pro ni dělá?

„Snažím se hýbat. Protančila jsem celé dětství a mládí a tělo má zřejmě nějakou paměť. Hodně mi pomohly procházky s kočárkem. Rychlá dvouhodinová chůze, když Roník po obědě spinkal, skvěle odstartovala hubnoucí proces. A teď jsem přidala dvakrát týdně pilates. Cvičení, které formuje postavu a do toho mi pomáhá na bolesti zad. Ideální kombinace. Já říkám - a to platí ve všem - všeho s mírou," vyjmenovává svůj cvičební program. "Když si dám vydatný oběd, vím, že k večeři si dám už jen salát. Když jdu někam na oslavu, kde se najím hodně a v pozdních hodinách, je jasné, že se pak musím hýbat a jít třeba na delší procházku s kočárkem. Prostě jsem si našla určitý balanc,“ prozrazuje Lucie svůj tip na hubnutí.

Zpět na rodnou hroudu

Procházet se bude jistojistě v severních Čechách, kde s manželem Jiřím Šlégrem a třemi dětmi žije. Oba z tohoto kraje pocházejí a časem se do těchto končin vrátili. Navíc se v něm i potkali, což jejich lásku k severu Čech ještě posílilo.

„Je škoda, že je náš kraj na celorepublikové úrovni nedoceněný. Je neuvěřitelné, jak se za ty roky obměnila příroda. Třeba jezera zatopená po důlní činnosti! Je tady nádherně. Je to kousek do Prahy i do Německa, kam jezdíme často nakupovat,“ pochvaluje si rodačka z Teplic místo, kde žije.

S poklady milovaného kraje se dělí i na sociálních sítích, aby rozšířila povědomí lidí o nepříliš lichotivém severu, jak se oblasti kdysi říkávalo. To už dávno není pravda. Jen si myslím, že na to, kolik toho severní Čechy vyprodukovaly státu, jim byl vrácen jen zlomek. A to mě trápí. Přeji si, aby se tady zvedla kvalita a úroveň života občanů. Aby byly lepší pracovní příležitosti. To je mé velké přání,“ ​objasňuje stále krásná Lucie.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy