Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Lucie Šafářová slaví 34: Leontýnka jde v máminých stopách a svatba s Plekancem se blíží

Lucie Šafářová slaví 34: Leontýnka jde v máminých stopách a svatba s Plekancem se blíží
Zdroj: archiv Lucie Šafářové/koláž eXtra.cz
+ Další 2 fotografie
NAROZENINY
Lucie Šafářová je jednou z nejúspěšnějších českých tenistek posledních let. Během své kariéry dosáhla na řadu mimořádných úspěchů, její život je však ostře sledovaný i v době, kdy už tenisové náčiní odložila na půdu. Po jejím boku totiž stojí hokejista Tomáš Plekanec, se kterým vychovává dceru Leontýnu.

Čerstvě čtyřiatřicetiletá Lucie Šafářová se narodila v Brně. S tenisem začínala v Brně-Židenicích, ale na základní škole se přestěhovala do Rakouska. Ovšem od svých čtrnácti let už se připravovala v Prostějově, za který hrála až do konce své úspěšné kariéry.

Lucie Šafářová má medaili z olympiády

Ve světovém žebříčku Šafářová vyšplhala až na páté místo a ve čtyřhře se dokonce stala světovou jedničkou. Na svém kontě má řadu turnajových titulů jak ve dvouhře, tak ve čtyřhře, ve které vyhrála dokonce pět Grand Slamů V singlu si v roce 2015 zahrála i finále French Open, tehdy však nestačila na Serenu Williamsovou

Šafářová má ve sbírce i bronzovou medaili z olympijských her v Riu de Janeiru a pět trofejí z Fed Cupu, které vyválčila s Českou republikou. Svou veleúspěšnou kariéru ukončila v roce 2019.

„Kariéra byla krásná, jsem spokojená, čeho jsem dosáhla, ale chtěla bych skončit v tom hezkém a nechtěla se trápit na malých turnajích. Vím, že na to zdravotně ani nemám,“ řekla tehdy na tiskové konferenci jednatřicetiletá Šafářová, která o pár měsíců později vyslala do světa další novinku – těhotenství s Tomášem Plekancem

Lucie Šafářová a Tomáš Plekanec

„Když jsem skončila s tenisovou kariérou, napadlo mě, jestli ještě zažiji takovou radost jako při sportovních vítězstvích... Teď už vím, že v životě existuje daleko větší radost a v dnešní době to vnímám i jako velký dar! S Tomášem Plekancem čekáme miminko a velmi se na nový přírůstek do rodiny těšíme! Ten moment, kdy člověk vidí ťukat srdíčko toho malého na ultrazvuku, je asi nejkrásnější pocit v životě! Jsme rádi, že se naše rodina rozrůstá a věřím, že budeme šťastní,“ napsala na Facebooku, když čekala Leontýnku. Dnes více než roční holčička se jim narodila v prosinci 2019.

S bývalým hokejistou NHL a někdejším kapitánem české reprezentace začala randit v době, kdy média hojně probírala jeho bouřlivý rozvod s Lucií Vondráčkovou „Lucka (Šafářová) nikdy nebyla důvodem našeho rozchodu. Několikrát jsme se o tom bavili: jestli se na to nechce vykašlat a že se třeba potkáme jindy. Ale vždycky jsme došli ke stejnému závěru. Proč by nám někdo, kdo neříká pravdu, měl ničit vztah?“ říkal Plekanec pro Magazín Dnes.

Další dítě Plekance a Šafářové?

Dcera Leontýna se má čile k světu. Dokonce už v ruce držela i tenisovou raketu, takže kdo ví, jestli se jednou nevydá ve stopách své mámy.

Vztah „Plekyho“ a Šafářové srší láskou do všech stran. Plekanec, který má z předešlého manželství syny Adama a Matyáše, dokonce v prosinci požádal bývalou tenistku o ruku, a slavný pár už plánuje svatbu. „Já Lucce říkal, že jestli si mě bude chtít vzít, tak jsem pro,“ svěřil se Plekanec.

A co další dítě, bude? „Když jsme takhle tři, je dům plný radosti. Zatím nás Leontýnka jako dítě naplňuje. Zatím to máme jako polootevřené téma. Polootevřené i polozavřené,“ uvedla Šafářová v pořadu KB interview na CNN Prima News.

Související články

Další články