Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Lucie Šafářová porodila: Tomáš Plekanec má třetího syna, dostal krásné jméno

Rodina Tomáše a Lucie se brzy rozroste.
Zdroj: Se souhlasem Lucie Šafářové.
+ Dalších 6 fotografií
UDÁLOST

Bývalá tenistka Lucie Šafářová (35) a hokejista Tomáš Plekanec (39) jsou štěstím bez sebe. Jejich očekávané společné druhé dítě je na světě. Sportovní dvojice se po dvou a půl roční Leontýnce dočkala chlapečka. Dostal krásné jméno, Lucie se s rodinným štěstím pochlubila na svém Instagramu.

Lucie Šafářová a Tomáš Plekanec: Znovu rodiči

Takového štěstí, že se jím až zalykají! Sympatická sportovkyně Lucie Šafářová je podruhé maminkou, když se dočkala narození syna. A spokojený je i tatínek dítěte, útočník hokejového Kladna Tomáš Plekanec, který jako by až po boku své druhé manželky Lucie našel to pravé domácí štěstí.

"Malý bráška už je s námi! Vítej v té naší sportovní rodině Oliverku! Jsme moc sťastní, že tě máme!," napsala šťastná maminka na svém Instagramu.


Sama Lucie mu těsně předtím, než syna přivedla na svět, vyznala lásku. A nejen jemu.

„Nikdy mě nepřestane překvapovat ta dokonalost přírody, jak celý ten život vzniká a koloběh života jako takového,“ napsala Lucie k fotografii, na níž si láskyplně držela své vzdouvající se těhotenské bříško.

„Od té tečky na ultrazvuku po tu kouzelnou chvíli, kdy řekne poprvé ‚mami, mám tě ráda‘. Někdy je to radost, někdy sakra těžký,” vyznala se ze svých pocitů.

„Jsem vděčná za to, jakého mám úžasného muže, s kterým to vše mohu sdílet a je mi oporou, a za svou rodinu a tchyni, kteří tu vždy jsou,” obdivně popsala svého muže, ale i jeho maminku Květu Plekancovou, která si novou snachu nemůže vynachválit.

Nejkrásnější dárek

Manželé očekávání druhého potomka oznámili veřejnosti o loňských nejkrásnějších svátcích roku. „Krásné Vánoce a svátky vám všem! Ať jsou klidné, plné lásky a splněných přání! My máme jeden malý dáreček na cestě a moc se na něj všichni v příštím roce těšíme!“ napsala se srdíčkem Lucie. V únoru pak přidali detail, že půjde o chlapečka. A také ujištění, že čtyři děti v rodině stačí a že další těhotenství Šafářové už není v plánu.

Tomáš Plekanec a Lucie Šafářová se poznali v době, kdy to bývalé hvězdě NHL už doma s ženou neklapalo. Svůj vztah oznámili krátce poté, co vyšlo najevo, že sportovec nebude pokračovat dál ve svém předchozím manželství.

„Posledních pár dní se vídám s tenistkou Lucií Šafářovou. Ne rok, ani několik měsíců, jak se ke mně doneslo,“ potvrdil 21. 8. 2018 dosavadní spekulace.

Prošli si spolu velmi náročným obdobím, kdy Tomáš neměl hlavu na nic jiného než na boj o budoucnost svých dětí a také na náročný rozvod. Šlo samozřejmě hlavně o peníze.

Až 23. 9. 2019 s exmanželkou vydal společné prohlášení, že se na všem nakonec domluvili.

A není divu: 19. 12. 2019 se novému páru narodila dcera Leontýnka a Plekanec už se chtěl plně soustředit na vše nové ve svém životě.

Na Silvestra 2019 došlo k zásnubám. „Žádost o ruku byla velmi romantická, málem jsme vyhořeli,“ vzpomínala Lucie Šafářová v pořadu 7 pádů Honzy Dědka.

22. 9. 2021 pak svůj tři roky trvající vztah zpečetili svatbou.

První porod byl extrémní

Říká se, že vrcholové sportovkyně prožívají často těžší průběh porodu kvůli osvalení těla. A u tenistek to je o to horší, že kvůli častým přeletům z jednoho časového pásma do úplně jiného si úplně rozhodí vnitřní hodiny a často pak mívají hormonální problémy.

Minimálně ten první problém se při narození Leontýnky ukázal jako skutečnost.

„Myslím, že jsem to pravidlo potvrdila. A když jsem se bavila s kolegyněmi, měly jsme to hodně podobné. Svaly mě nechtěly pustit, tělo se nechtělo uvolnit, i když jsem se snažila a přestože mi dávali různé přípravky na podporu uvolnění. Už to vypadalo, že to ve finální fázi půjde do císaře, ale nakonec jsem porodila spontánně. Malá byla trošičku fialová, asi tu cestu neměla úplně jednoduchou, ale jsem hrozně ráda, že se narodila přirozenou cestou,“ uvedla před časem pro magazín Maminka.

Léky původně nechtěla užívat, ale nakonec nebylo zbytí a na řadu přišel epidurál.

„Předem jsem si říkala, že uvidím, jak to půjde, a případně si nechám pomoci, ale když to půjde, ráda bych to zvládla bez léků a chemie. Ale nešlo to,“ přiznala.

Tomáš Plekanec již jistě střádá plány na to, že spolu s Lucií a omladinou to mohou dotáhnout až ke vzniku menšího sportovního mužstva. Třeba na to volejbalové už mají dostatečný počet jedinců.

S exmanželkou Lucií Vondráčkovou má totiž syny Matyáše (10) a téměř sedmiletého Adama ve střídavé péči.

Královna kabelek a šátečků Alena Schillerová: Když vidím staré fotky, šla bych se zastřelit

Související články

Další články

Nejnovější kauzy