Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Lucie Šafářová o těžkém porodu: Malá byla trošku fialová, cestu neměla jednoduchou

K Vánocům byl příchod Leontýnky nejkrásnějším dárkem.
Zdroj: se souhlasem Lucie Šafářové
+ Další 3 fotografie
zpověď

Hokejista Tomáš Plekanec (39) je po boku své podruhé těhotné manželky, bývalé profesionální tenistky Lucie Šafářové (35), velmi spokojený. Lucie se pro magazín Maminka nedávno otevřeně rozpovídala o mateřství i náročném porodu Leontýnky (2). Také prozradila, jak si dcera rozumí se svými staršími brášky Matyášem a Adamem, které má Plekanec s Lucií Vondráčkovou (41).

Tenistka Lucie Šafářová , která 4. února slaví 35. narozeniny, se nechala slyšet, že si dcera Leontýnka skvěle rozumí s brášky Matyáškem a Adamem, tedy syny Tomáše Plekance a jeho expartnerky Lucie Vondráčkové.

"Dokážu si představit, že tyhle vztahy mohou být hodně komplikované, a o to jsem radši, že my to máme v pohodě. Leontýnka brášky zbožňuje a oni se k ní chovají opravdu strašně hezky. Mají krásné vztahy, což je nejvíc, co si můžu přát. I běžné fungování máme bezproblémové. Je to ale i tím, že kluci jsou opravdu moc hodní a empatičtí. Díky nim je to hodně v pohodě," prozradila Šafářová pro magazín Maminka se slovy, že společně tráví dva dny v týdnu.

"Matyáška s Adámkem máme dvakrát týdně a jeden den mají vždycky odpoledne tenisový trénink. S Leontýnkou na ně mezitím čekáme na trampolíně nebo v tělocvičně, ale už se těším, až se začne taky aktivně zapojovat."

Plakala jsem, a vlastně neměla důvod

Lucie Šafářová vystřídala svůj hvězdný tenisový život za ten mateřský, který si velmi užívá, avšak již přirozeně prožila i několik krušných chvilek. Zejména pak v šestinedělí.

"Bylo to takové turbulentní období. Pamatuji si, jak jsme jeli z porodnice a já jsem plakala, a vlastně jsem neměla důvod. Hormony pracovaly, emoce se nakupily. Do toho miminko, začít s kojením, aby všechno bylo tak, jak má… Měla jsem bohužel velké problémy se záněty prsu, celkem jsem měla zánět pětkrát a postupně jsem víc a víc přicházela o mléko. Vždycky mi se zánětem prsu přišly horečky a o to náročnější bylo starat se o miminko.

Pro mě bylo kojení celkově trošku boj a už ve čtyřech měsících jsem musela skončit. Hodně mě to mrzelo, ale holt to nešlo a jsem ráda, že jsem ho alespoň částečně vybojovala," rozpovídala se velmi otevřeně.

Šafářová prožila těžký a dlouhý porod

Velkou životní bitvou byl pro Lucii i samotný porod. Říká se, že vrcholové sportovkyně prožívají často těžší průběh porodu kvůli osvalení těla. Tohle platilo i v případě tenistky.

"Myslím, že jsem to pravidlo potvrdila. A když jsem se bavila s kolegyněmi, měly jsme to hodně podobné. Svaly mě nechtěly pustit, tělo se nechtělo uvolnit, i když jsem se snažila a přestože mi dávali různé přípravky na podporu uvolnění. Už to vypadalo, že to ve finální fázi půjde do císaře, ale nakonec jsem porodila spontánně.

Malá byla trošičku fialová, asi tu cestu neměla úplně jednoduchou, ale jsem hrozně ráda, že se narodila přirozenou cestou," vypráví Šafářová svůj porodní zážitek, který chtěla původně zvládnout bez pomoci léků, avšak dceru na svět nakonec přivedla i pomocí epidurálu.

"Porod byl dlouhý a tělo nechtělo povolit. Předem jsem si říkala, že uvidím, jak to půjde, a případně si nechám pomoci, ale když to půjde, ráda bych to zvládla bez léků a chemie. Ale nešlo to."

Dnes podruhé těhotná Lucie Šafářová měla po svém boku během porodu svého manžela Tomáše Plekance, který jí byl velkou oporou. "Byl tam celou dobu a byl skvělý. Nejdříve jsem si nebyla jistá, jestli ho tam chci, ale byla to opravdu velká podpora. A jak se říká, člověk si to má i na koho vylít (smích). Do porodnice jsme přišli po sedmé ranní a malá se narodila v půl druhé ráno druhý den."

Otevřený rozhovor s Anetou Vignerovou o návratu ke Kolečkovi: Je to na dobré cestě, třetí šanci ale nedostane, tvrdí

Související články

Další články

Nejnovější kauzy