Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 Český slavík 2023

Lucie Bílá slaví 55: Jak šel čas s rockerkou se zlatem v hrdle

Lucie Bílá slaví 55: Jak šel čas s rockerkou se zlatem v hrdle
Zdroj: Profimedia/ Se souhlasem Radka Filipiho/ Extra.cz
+ Dalších 16 fotografií
Proměna
Lucie Bílá 7. dubna slaví půlkulatiny. Za svoji kariéru toho stihla opravdu hodně a její tvář zná v tuzemsku snad každý. Její mezzosoprán během let neztratil na síle a dodnes se těší přízně obrovského množství fanoušků. eXtra.cz připravilo k této příležitosti ohlédnutí za tím, jak šel čas s jednou z největších českých zpěvaček.

Krejčová s obrovským hlasem. Lucie Bílá, vlastním jménem Hana Zaňáková, letos slaví své 55. narozeniny. Se svým bývalým partnerem Petrem Kratochvílem (69) má syna Filipa (26), zpěvačka v současnosti žije s fitness trenérem Radkem Filipim (37). Za svůj život byla dvakrát vdaná. S její kariérou se však nepojí jen milostné avantýry a veleúspěšné nahrávky, ale také muzikály, filmy a řada cen. S Petrem Kratochvílem je také spolumajitelkou divadla, které se jmenuje po ní a které otevírala loni se Simonou Stašovou (66).

Rockerka Lucie

Ačkoliv se Lucie Bílá v očích veřejnosti proslavila především jako popová zpěvačka, svou kariéru začala s rockovými a metalovými kapelami. Její hlas jste mohli slyšet v osmdesátých letech ve skupinách Rock-Automat, legendárním Vitacitu a hlavně v Arakainu, kde zpívala po boku Aleše Brichty (61). Zpěvačka na své kořeny nezapomíná a s Arakainem, nyní už po boku Jana Toužimského, pravidelně jezdí na turné.

Popová zpěvačka

Byl to producent Petr Hannig (75), který si jako první člověk z vod mainstreamu všiml velkého talentu Hany Zaňákové a dal jí příležitost prorazit v popu. Zvolil jí pseudonym Lucie Bílá a napsal pro ni písně Neposlušné tenisky a Horší než kluk. Tyto skladby dnes působí poněkud úsměvně. Koncerty Lucie Bílé si dnes totiž nedokážeme představit především bez jiných hitů, které pocházejí z pozdější doby, jde hlavně o písně Láska je láska, Trouba, eSeMeS a další. Mezi její nejpamátnější desky patří Missariel z roku 1992 z pera Ondřeje Soukupa (69) a Gabriely Osvaldové (67). Fenomenálního úspěchu se těšila také deska s Karlem Gottem Duety z roku 1997.

Muzikály

To, co ale skutečně rozjelo kariéru Lucie Bílé naplno, byly muzikály, zejména Dracula, Krysař a Bídníci Diváci si ale oblíbili i jiné tituly, jako například Johanka z Arku, Carmen, Excalibur, Aida nebo Němcová.

Ocenění

Lucie Bílá má na kontě celou řadu nejrůznějších ocenění. Osmnáct Českých slavíků jako nejlepší zpěvačka, řada vítězství v cenách Anděl, mimo jiného v kategoriích Zpěvačka – Dvacetiletí a Pětadvacetiletí, to už samo o sobě představuje obrovský úspěch. Netřeba dodávat, že měla obrovskou konkurenci, jako například Ivetu Bartošovou (†48) ve Slavících. Získala ale také patnáctkrát ocenění v anketě TýTý a dokonce i Thálii za muzikál Johanka z Arku. Od prezidenta Miloše Zemana (76) má také státní vyznamenání ČR – medaili Za zásluhy I. stupně. A to zdaleka není kompletní výčet.

Film

Lucie Bílá má také velice kladný vztah k filmu. Na plátně se objevovala už od osmdesátých let. Diváci si ji mohou pamatovat například ze snímků Horká kaše, Volná noha, Princezna ze mlejna, Král Ubu, V peřině nebo Babovřesky

Jak šel čas s Lucií Bílou, se můžete podívat v galerii.

Tajný vztah Kristýny a Andreje z Big Brothera. Znali se ještě před show

Související články

Další články

Nejnovější kauzy