Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Lucie Bílá na zlato v Českém slavíkovi nedosáhla: Své kariéře věnovala celý život

Ikonická Lucie Bílá vsadila na rafinované sněhobílé šaty.
Zdroj: herminapress
+ Další 3 fotografie
český slavík

Zpěvačka Lucie Bílá získala za svou kariéru neuvěřitelných dvacet Českých slavíků v kategorii Zpěvačka. Na toho jednadvacátého letos sice nedosáhla, ale i krásné stříbrné místo ji velmi potěšilo. Jedna z nejobsazovanějších zpěvaček se milované profesi věnuje celý život, ve kterém přitom neměla vždy na růžích ustláno. Kromě zpěvu se Lucie věnuje vlastnímu divadlu, ale také svým nejbližším. Z jejího syna Filipa je už dospělý muž a partner Radek Filipi jí je velkou oporou, za což mu ostatně poděkovala i ve své "slavičí" řeči.

Zpěvačka Lucie Bílá, rozená Hana Zaňáková, získala v kategorii Zpěvačka v rámci udělování cen Český slavík 21 druhé místo. Vítězné zlato si letos odnesla Ewa Farna, a není to poprvé, kdy se Lucie musela spokojit se stříbrným místem. Dvakrát se to podařilo pouze Anetě Langerové, která se letos probojovala do finálové dvanáctky zpěvaček.

Prvního Českého slavíka získala Lucie Bílá v roce 1996. Pro eXtra.cz prozradila, že si tehdy myslela, že je to jen náhoda: "Nejsilnější pocity jsem prožila asi u prvního Slavíka, to je jako první pusa. Tehdy pro mě bylo vítězství takovým překvapením, že jsem byla přesvědčená o tom, že to je náhoda, která se už nebude opakovat. Nakonec se ale opakovala ještě devatenáckrát. Každý rok poté to pak bylo zodpovědnější a těžší, ale ne ve smyslu, že bych Slavíka měla obhájit, ale unést tu zodpovědnost a nezklamat fanoušky," svěřila se zpěvačka.

Vyučila se dámskou krejčovou

Než se Lucie díky svému talentu proslavila, vyučila se dámskou krejčovou. V letech 1984 až 1986 působila v heavy-thrash metalové kapele Arakain. Po pár letech přešla na sólovou kariéru, s Arakainem ale na výročních koncertech stále vystupuje.

V 80. letech si jí všiml producent Petr Hannig, vymyslel jí pseudonym Lucie Bílá a napsal písně Neposlušné tenisky a Horší než kluk. Pořádný úspěch ji přesto teprve čekal v příštím desetiletí, kdy prošla nejznámějšími muzikály uváděnými v Česku, jako jsou Les Misérables, Dracula nebo Krysař. Lucie byla i herečkou v několika filmech, ale také porotkyní show Česko Slovensko má talent.

Lucie Bílá je podle svých slov nejšťastnější na jevišti, kromě vystupování se věnuje i Divadlu Lucie Bílé, které se otevřelo minulý rok v září. Dříve bylo místo známé jako divadlo Ta Fantastika. V Otvovicích si navíc nedávno pořídila nový dům, ze kterého by ráda vybudovala služby lidem. V domě by mělo být kadeřnictví, posilovna, ale také místo pro masáže.

Muži jejího života

Lucie Bílá v březnu 1995 porodila syna Filipa ze vztahu s Petrem Kratochvílem, partnerství se jim po nějaké době rozpadlo. V roce 2002 se nakrátko provdala za pozounistu Stanislava Penka. Podruhé se v roce 2006 provdala za muzikanta Václava Noida Bártu, rozvod následoval v roce 2008.

Další životní lásku našla o několik let později. Od roku 2017 je šťastně zadaná, má o sedmnáct let mladšího partnera Radka Filipiho, který ji doprovází na každou akci a je jí velkou oporou.

Související články

Další články