Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Lucie Bílá čelí kritice kvůli řečem o koronaviru: Zpěvačka se dala do vysvětlování

Lucie Bílá čelí kritice kvůli řečem o koronaviru: Zpěvačka se dala do vysvětlování
Zdroj: archiv
+ Dalších 5 fotografií
reakce lidí
Po slovech zpěvačky Lucie Bílé (54), kdy nazvala koronavirus „blbou chřipkou“, začali lidé na sociálních sítích diskutovat. Sice byli rádi, že je zpěvačka v pořádku, ale snažili se jí vysvětlit, že někteří mají mnohem horší průběh onemocnění.

Někteří lidé chápou, že Lucie Bílá (54) nechtěla nikoho strašit tím, že prodělala koronavirus. Ve videu, které sdílela ve čtvrtek na sociálních sítích, prozradila, že měla lehký průběh a nákazu nazvala "blbou chřipkou, která se dá přežít". Na to lidé začali reagovat a některým se zpěvaččina slova příliš nelíbila.

Fanoušky svými slovy zklamala

"Lucko, ono ale hodně lidí ten těžší průběh mít může, bohužel ta čísla stoupají, chápu, že nechcete strašit, jenže ono to bohužel vede k tomu, že lidi pak mají představu, že o nic fakt nejde, vždyť i Lucka nám to teď potvrdila. Bohužel jde ale o zlehčování, které akorát pak vede k dalšímu nárůstu a nejde o čísla nakažených, ale teď půjde hlavně o počty vážných průběhů a hospitalizací," napsala pod příspěvek Andrea.

"Líbilo se mi, jak jste se angažovala v rouškách a snažila se podporovat ostatní. Po tomto videu jsem rozčarovaná a zklamaná. To, že u Vás to neskončilo tím horším průběhem a hospitalizací neznamená, že váš soused na tom nemůže být hůř. Proč to zlehčujete? Lidé se dají podpořit stejnou myšlenkou i jinak, lepší volbou slov. Až zažijete, že vám na covid bude umírat někdo blízký, opravdu na covid, třeba budete volit pokornější slova. Přežít jakoukoli, byť banální nemoc není samozřejmost! A to si mnoho lidí, včetně vás, neuvědomuje a to mě mrzí," vyjádřila se zklamaná Jana.

Kontrolní testy po karanténě

Zpěvačka se však hájí a tvrdí, že nic nezlehčuje. "V žádném případě bych nechtěla nic zlehčovat, ale ani nikoho strašit, lidé jsou už vyděšení dost. Má zkušenost s covidem je taková, že jsem měla příznaky obyčejné chřipky. Moc bych přála každému stejný průběh," vysvětlila fanouškům Bílá.

Některým se navíc zdálo podivné, že už v pondělí po karanténě může začít pracovat a nejde ani na kontrolní test: "Tak nevím, ještě minulý týden proběhlo v médiích, že je pouze v karanténě. Dnes vidím, že covid prodělala a v pondělí už může normálně fungovat. To už se nemusí na kontrolní test, jestli už je negativní?"

I na to Lucie Bílá ochotně zareagovala. „Na kontrolní test jsem se ptala hygieny opakovaně a vždy jsem dostala stejnou odpověď. Ti pozitivní se po 10 dnech nekontrolují, jen ti negativní. Je velmi těžké se v tom orientovat. Snad tomu rozumí alespoň ti, kteří to vymysleli,“ napsala Bílá a dodala, že by pravidla neporušovala a na testy šla hned, kdyby musela.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy