Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy StarDance 2018 Zábava Andrej Babiš (politik) Horoskop

Nejnovější kauzy

Lubomír Zaorálek si věří: Němcům jsem vysvětlil, proč nechceme kvóty na imigranty

Lubomír Zaorálek v tuto chvíli řídí ministerstvo zahraničí.
Lubomír Zaorálek (ČSSD) tvrdí, že konečně Němcům vysvětlil, proč Česko nechce přistoupit na uprchlické kvóty. Uvedl to po rozhovoru s německým ministrem zahraničí Sigmarem Gabrielem.

Lubomír Zaorálek jednal s německým ministrem zahraničí Sigmarem Gabrielem. Německý protějšek českého ministra zahraničí prý už tak trochu chápe, proč Češi nechtějí přistoupit na systém kvót.

„Nejde o to, jaké máme kvóty a o co se hádáme, ale o to, co uděláme v příštích desetiletích, abychom výrazně redukovali pohyb uprchlíků. Zatímco my se v Evropě hádáme, kolik si vezmeme uprchlíků, tak v Africe se dává do pohybu stále víc lidí, protože mají katastrofální podmínky,“ uvedl Gabriel po jednání v Praze.

Lubomír Zaorálek věří, že schůzka k něčemu bude. Snad to neskončí jen klasickým politickým tlacháním.

„Máme pravděpodobně odlišné pozice, ale je cenné, že jsme připraveni o tom mluvit. My jsme si vědomi toho, že problém musí být řešen společně. Je tam celá řada věcí, na nichž se shodneme,“ uvedl po setkání Zaorálek.

Otázkou je, zda se podaří český přístup k uprchlické krizi obhájit i před Evropskou komisí. EK totiž s Českou republikou a dalšími státy tzv. Visegrádské čtyřky zahájila kvůli odmítání kvót řízení, které může skončit uvalením citelné pokuty.

Mohlo by vás zajímat

Další články