Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

Lubomír Volný si opět pustil pusu na špacír: Očkování přirovnal k Mengeleho pokusům

Lubomír Volný přirovnal očkování k Mengeleho pokusům
Zdroj: Profimedia
Kontroverzní výrok

Nezařazený poslanec Lubomír Volný (48) si znovu neodpustil kontroverzní komentář. Očkování proti covidu-19 přirovnal k pokusům nacistického lékaře Josefa Mengeleho. Stalo se tak na předvolebním mítinku, kde propagoval své hnutí Volný blok poté, co vystoupil z SPD.

V sobotu 11. září se nezařazený poslanec Lubomír Volný zúčastnil předvolebního mítinku v Českých Budějovicích. Propagoval zde své nové hnutí Volný blok, s kterým by se rád dostal do Sněmovny. Jeho kampaň je postavená hlavně na tom, že se vymezuje proti očkování a opatřením proti koronaviru.

Kontroverzi ale vzbudil, když začal kritizovat vakcínu Comirnaty od společnosti Pfizer/BioNTech. „Byl (Mengele, pozn. red.) velmi vzdělaný, nemluvil sprostě, uměl to s vidličkou a nožem, potom až řekl své oblíbené vtipy, tak se jako oblíbený člen společnosti omluvil, šel do koncetráku, vytáhl ty děti z mražáku a zaživa je rozkrájel. To, co tahle firma Pfizer, její lékaři a sestry v dělali v Africe, to je úplně totéž,” říkal Volný.

Josef Mengele byl přitom známý tím, že během druhé světové války prováděl sadistické a morbidní experimenty na lidech z koncentračních táborů, převážně pak z Osvětimi.

Přítomným kontroverzní výroky nevadily

„Jestli si myslíte, že rozlišují mezi dětmi v Africe, jižní Americe nebo Evropě, nerozlišují. Jediný důvod, proč si tady na náměstí nepostaví tu svou polní nemocnici, tak je ten, že jste příliš chytří,” promlouval poslanec ke svým příznivcům. Většina lidí, kteří byli přítomni, na tyto kontroverzní výroky nijak nereagovala.

Katolický kněz z Jižní Moravy sice pro Novinky uvedl, že je to zřejmě trochu přehnané, ale asi se tímto způsobem vyjadřuje proto, aby zaujal posluchače.Jsou to pokusy na lidech. S tím bych celkem souhlasil, protože je to ještě experimentální léčba,” nechal se slyšet.

Veronica Biasiol o Survivoru: Těžké to je pro obě strany, po Báře se mi stýská už teď, přiznala

Související články

Další články

Nejnovější kauzy