Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Ložnice podle principů feng-šuej: 10 zásad, díky nimž můžete mít kvalitnější spánek i sex!

V ložnici se milujeme a regenerujeme.

Ložnici bychom měli věnovat náležitou pozornost, vždyť jde o prostor, v němž trávíme nejdelší souvislý časový úsek dne. A nejde jenom o spaní, uspořádáním ložnice lze upevnit milostný vztah, nebo mu naopak uškodit.

Chcete-li zařídit ložnici podle tradičního čínského učení feng-šuej tak, aby v ní proudila správná životodárná energie, je třeba dodržovat pár pravidel. Předně by měla být ložnice světlá, vzdušná a bez přehršle nábytku.

1. Postel

Lůžko by se mělo nacházet v takové části místnosti, abyste viděli na dveře a měli tak vždycky přehled o tom, kdo vchází dovnitř. Pod postelí má pak dostatečně cirkulovat vzduch.

2. Prostor za hlavou

Čelo postele ideálně přitlačte ke stěně, aby byla pevně ukotvena, na boky dejte noční stolky. Když to není možné, nechť má postel alespoň vysoké záhlaví.

3. Matrace

Matrace by měla být jednolitá, oddělené matrace by mohly přispívat k odcizení partnerů. Vpravo má v souladu s filozofií feng-šuej spávat muž a vlevo žena.

4. Osvětlení

Lampičky by se neměly umísťovat nad hlavu spících osob, mají být spíše bokem od lůžka, nejlépe je postavte na noční stolky.

5. Rozmístění nábytku

Dbejte o to, aby ostré rohy skříní a stolků nesměřovaly přímo k postelím. Z těchto rohů jde negativní energie, která zapříčiňuje, že byste nespali moc dobře.

6. Barvy

Jestliže chcete v ložnici především odpočívat, volte pastelové barvy. Vášeň zase zajistí odstíny červené na stěnách, případně doplňky v této barvě.

7. Dekorace

Motivy obrazů by měly být pozitivní. Doplňky si pořiďte v páru a dejte je vedle sebe, ať je jasné, že k sobě patří. Potřebujete-li povzbudit v sexuálním životě, odstraňte hračky připomínající dětství.

8. Zrcadla

V zrcadle by se neměla odrážet postel, zhoršuje to spánek. Odraz spícího páru navíc ze dvou lidí udělá čtyři, což, jak tvrdí učení feng-šuej, vede k nevěrám. Pro jistotu zrcadla do ložnice nedávejte vůbec.

9. Relaxace

Rovněž bychom tu neměli mívat věci související se zaměstnáním. Nepatří sem počítač, mobil, žádná elektronika, televize ani rádio.

10. Pořádek

Hromady nejrůznějších předmětů narušují harmonické plynutí energie čchi, takže byste měli pečlivě dbát o pořádek.

Pokud se v ložnici cítíte osaměle, poněvadž vztah nemáte, o tom, jak si pomocí feng-šuej přivolat lásku, čtěte zde.

Související články

Další články