Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Lowcarb dieta – zaklínadlo moderního hubnutí?

Zdroj: prodietix.cz
Lowcarb dieta
Hledáte dietu, při které zhubnete rychle bez hladovění a urputného cvičení? Lowcarb by pro vás mohla být ta pravá! Snížení sacharidů ve stravě vám pomůže nejen zdravě hubnout, ale také předcházet obezitě a řadě dalších onemocnění. Při správném stravování vás přestane honit mlsná a zlepší se i váš spánek.

Lowcarb, low sugar, proteinová, bílkovinová, nízkosacharidová nebo keto … Pod těmito názvy se ukrývá kouzlo moderního hubnutí, které využívá přirozeného fyziologického procesu v těle zvaném „ketóza“. Keto dietu objevil harvardský profesor George L. Blackburn, kterému se přezdívá otec léku na obezitu a správnou výživu. Při svých výzkumech se mu podařilo definovat ketózu – stav, při kterém tělo vytváří ketolátky, které se postarají o hubnutí tuků. Vznikají štěpením tukových tkání a dokáží plnohodnotně nahradit sacharidy jako primární zdroj naší energie. Ketolátky pomáhají zhubnout tuk rovnoměrně po celém těle, díky čemuž je hubnutí rychlé a účinné. Zhubnete tak i obtížné partie, jako jsou boky, stehna a zadek.

Pro své příznivé účinky na zdraví je lowcarb dieta jako jedna z mála diet doporučována přímo lékaři. Je účinnou prevencí proti obezitě, zlepšuje stav Alzheimerovy choroby, pomáhá snížit hladinu cholesterolu, má pozitivní vliv na léčbu epilepsie a zpomaluje růst tumoru. Ketolátky pomáhají spalovat nejen podkožní tuk, ale také nebezpečný útrobní (orgánový) tuk, který ve větším množství prorůstá orgány a způsobuje zpomalení jejich činnosti. Ohrožena jsou játra, ledviny, ale i srdce. Během ketózy dochází ke snížení hladiny inzulínu, proto je tato dieta také prevencí cukrovky 2. typu.

Jak na lowcarb dietu? Abyste hubli zdravě a efektivně, doporučujeme si vybrat některý z moderních dietních programů s předpřipravenými keto potravinami. Ketózu lze při správné stravě navodit už během tří dnů, první výsledky se dostaví v řádu týdnů. Začínat je vhodné během víkendu, dovolené nebo ve dnech, kdy máte volnější program, protože první dny bývají nejnáročnější. Pokud nejste zvyklí na pravidelné stravování, budete potřebovat dostatek času na osvojení nového režimu. Jakmile se nastartuje proces ketózy, zaplaví vás příval nové energie a dobré nálady. Při keto dietě je důležité dodržovat pitný režim, který pomůže k celkové detoxikaci těla.

Co vám lowcarb dieta přinese Naučíte se jíst pravidelně během dne ve střídmějších porcích, vybudujete si dostatečný pitný režim a osvojíte si zdravý životní styl. Při keto dietě vás nebude trápit hlad ani chutě, protože budete mít vždy k dispozici dostatečné množství zeleniny. Díky správným stravovacím návykům se zlepší váš spánek a s klesajícími kily i psychický stav. Lowcarb dieta navíc pomáhá zbavit tělo od zanesených toxinů a vyčistit pleť. Po absolvování keto diety se budete cítit jako znovuzrození!

Související články

Další články