Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Střelba v Ostravě StarDance 2019 Extra Host (pořad) Události roku 2019

Nejnovější kauzy

Loupež století: Zloději vykradli drážďanskou klenotnici a odcizili šperky za 25 miliard

dobyli nedobytnou
Drážďanská klenotnice Grünes Gewölbe, ve které jsou uloženy cenné historické sbírky německé spolkové země Sasko, byla vykradena. Policie zatím po zlodějích marně pátrá. Podle první odhadů byly odcizeny šperky, diamanty a další vzácné historické kameny v hodnotě téměř miliardy eur, v přepočtu 25,5 miliardy korun. Podle některých se jedná o loupež století.

Zatím neznámí pachatelé vyloupili v pondělí ráno klenotnici Grünes Gewölbe. O krádeži století informoval deník Bild s tím, že je to největší krádež uměleckých děl v poválečných dějinách.

„Můžeme potvrdit, že klenotnice byla vykradena. Pachatelé jsou na útěku,“ sdělil policejní mluvčí Thomas Geithner. Z klenotnictví byly odcizeny šperky, diamanty a další vzácné historické kameny. Hodnota ukradených šperků se vyšplhala k astronomické částce 25,5 miliardy ko­run.

Zloději se měli do údajně nedobytné klenotnice dostat rohovým oknem poté, co v 5 ráno vypnuli proud. Portál deníku Focus na základě bezpečnostních kamer píše, že pachatelé byli velice malého vzrůstu. Po zlodějích, kteří uprchli v limuzíně, prozatím policie marně pátrá.

Mohlo by vás zajímat

Další články