Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Co ste hasiči Tokio 2020

Nejnovější kauzy

Loupež století: Zloději vykradli drážďanskou klenotnici a odcizili šperky za 25 miliard

Zdroj: Twitter
dobyli nedobytnou
Drážďanská klenotnice Grünes Gewölbe, ve které jsou uloženy cenné historické sbírky německé spolkové země Sasko, byla vykradena. Policie zatím po zlodějích marně pátrá. Podle první odhadů byly odcizeny šperky, diamanty a další vzácné historické kameny v hodnotě téměř miliardy eur, v přepočtu 25,5 miliardy korun. Podle některých se jedná o loupež století.

Zatím neznámí pachatelé vyloupili v pondělí ráno klenotnici Grünes Gewölbe. O krádeži století informoval deník Bild s tím, že je to největší krádež uměleckých děl v poválečných dějinách.

„Můžeme potvrdit, že klenotnice byla vykradena. Pachatelé jsou na útěku,“ sdělil policejní mluvčí Thomas Geithner. Z klenotnictví byly odcizeny šperky, diamanty a další vzácné historické kameny. Hodnota ukradených šperků se vyšplhala k astronomické částce 25,5 miliardy korun.

Zloději se měli do údajně nedobytné klenotnice dostat rohovým oknem poté, co v 5 ráno vypnuli proud. Portál deníku Focus na základě bezpečnostních kamer píše, že pachatelé byli velice malého vzrůstu. Po zlodějích, kteří uprchli v limuzíně, prozatím policie marně pátrá.

Související články

Další články