Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Kobe Bryant koronavirus Čína Počasí

Nejnovější kauzy

Loupež století v Drážďanech: Stopy z vykradené klenotnice vedou k Arabům

aktuálně
Do krádeže skvostů z drážďanské klenotnice Grüne Gewölbe (Zelená klenba) jsou zapleteny arabské klany v Berlíně. Informaci přinesl list Berliner Morgenpost, který se odvolal na zdroje blízké policejním kruhům.

Prokuratura v Drážďanech agentuře DPA potvrdila, že muži zákona hledají možné souvislosti s krádeží stokilogramové zlaté mince z berlínského Bodeho muzea. Případ se stal v březnu 2017.

V klenotnici zloději použili speciální hydraulické zařízení. Takové používají zejména hasiči. Nástroj by měl pocházet z jedné firmy v Erlagenu, která se výrobou zabývá. Jeden z členů arabského klanu byl nedávno odsouzen za vykradení této společnosti. Kromě toho jeden podobný přístroj někdo ukradl hasičům v Berlíně.

Rozprodání lupu

Vyšetřovací tým z Drážďan aktuálně pátrá, kde všude v Německu bylo při krádežích takové zařízení použito. Na dopadení zlodějů byla vypsána odměna 500 tisíc eur (12,8 milionu korun). Osud kořisti je stále nejasný. Odborníci se domnívají, že pachatelé drahokamy vytrhají a drahé kovy roztaví, aby mohli předměty rozprodat.

Související články

Další články