Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021 Český lev 2021

Nejnovější kauzy

Loupež roku? Zlodějíčkům překazil plány zákeřný koronavirus

Zdroj: Policie ČR
Loupež
Pandemie zlodějům nepřeje. Přesvědčili se o tom dva mladíci, kteří se vloupali do areálu zoologické zahrady v Hluboké nad Vltavou, kde chtěli vykrást kasu. Na místě je ale čekalo nemilé překvapení - pokladna zela prázdnotou. Dvěma výtečníkům totiž jaksi nedošlo, že je zoo kvůli pandemii zavřená a má tedy nulové tržby.

Dvojice zlodějů v pondělí 11. ledna vtrhla do zoologické zahrady v Hluboké nad Vltavou. Do areálu se jim podařilo dostat přes přilehlý rybník, který byl zrovna pokrytý ledem. V zoo pak podle portálu Týdeník policie strávili několik minut poohlížením se po něčem, co by se dalo ukrást.

Jako první je zaujal tubus, do kterého návštěvníci odhazují své staré a nefunkční mobilní telefony. Těžko říct, zda si ze schránky něco odnesli, rozhodně jim to ale moc neposlouží.

Koště neposloužilo

Zlodějíčci nicméně ukázali, že mají větší ambice, a tak si troufli rovnou na budovu pokladny. Provedení ale poněkud pokulhávalo. Nejprve se totiž snažili rozbít plastové okno koštětem, po chvilce jim ale došlo, že to nebyl úplně nejchytřejší nápad. Solidněji se jevil kámen, kterým se mladíkům podařilo okno konečně po několika minutách a pokusech rozbít.

V pokladně je ale čekalo pořádně nemilé překvapení. Kasa byla totiž úplně prázdná. Těžko říct, zda jim došlo až na místě, že v pokladně nejsou peníze, protože zoo je kvůli vládním nařízením už několik týdnů zavřená. Jak se ukázalo, i zlodějské profesi se vyplatí sledovat zprávy.

Nepovedenou loupež nahrála kamera

Lapkové tak odešli s prázdnými kapsami ještě předtím, než přijela ostraha. Dost možná ani nepočítali s tím, že je po celou dobu nahrávají bezpečnostní kamery. Po mladících tak nyní pátrá policie, jelikož na místě způsobili svým neobratným řáděním škodu za 20 tisíc.

Policie zároveň prosí veřejnost o pomoc při dopadení dvou zlodějů. Pokud někoho poznáte nebo máte informace vedoucí ke zjištění jejich totožnosti, volejte na linku 158.

Související články

Další články