Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Oktagon 58 Survivor 2024 - aktuálně

Loučení s Vlastimilem Harapesem plné nepříjemností: Proslulý tanečník se nevešel do rakve

Poslední rozloučení s Vlastimilem Harapesem: Čekání na Národní divadlo a malá rakev
Zdroj: Herminapress/Martin Procházka/koláž eXtra.
Předchozí Další
+ Dalších 13 fotografií
Nepříjemnosti

Poslední rozloučení s baletním mistrem a talentovaným tanečníkem Vlastimilem Harapesem (†77) proběhne v pondělí 27. května v prostorách Národního divadla. Rodina však měla problém s Harapesovou velikostí. Podle informací Blesku se tanečník a herec do honosné rakve standardní velikosti nevešel. 

Vlastimil Harapes zemřel 15. května ve věku 77 let. Legendární tanečník podlehl v jedné z pražských nemocnic rakovině plic. Rodina musela po jeho pohřbu řešit hned dvě nepříjemnosti.

Ta první byla, že je pohřeb až o dlouhých dvanáct dní později, jak píše TN.cz. Čekalo se totiž, až v Národním divadle proběhne slavnostní premiéra baletu Coppélia.

Poslední rozloučení

Druhým problémem bylo to, že se Harapes nevešel do rakve. „Rodina sháněla pro Vlastíka honosnější rakev, ale do standardních velikostí se nebožtík nevešel. Pan Harapes byl na tom zkrátka v závěru života fyzicky dobře, stále měl tu taneční muskulaturu a široká ramena. Nakonec pro něj vhodnou rakev, která bude na scéně zářit, sehnali,“ uvedl zdroj, který si nepřál být jmenován, pro Blesk.

Dveře Národního divadla se otevřou v 11:20, kdy smuteční hosté budou moci položit květinu a vzdát hold Harapesovi. Kdo ze slavných osobností přijde, to zatím není jisté. Na místě bude sledovat dění také redakce eXtra.cz.

Bandurko odkryl nejdrsnější hádku Survivoru: Šílený řev, nevěděli jsme, o co jde, vzpomíná

Související články

Další články

Nejnovější kauzy