Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hana Krampolová koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Loučení s Věrou Bílou (†64): Příbuzní ji natáčeli v otevřené rakvi

Zdroj: extra.cz
+ Dalších 25 fotografií
V sobotu se příbuzní, přátelé a fanoušci rozloučili s legendární zpěvačkou Věrou Bílou. Ta z tohoto světa odešla 12. března a zpráva o její smrti naprosto zdrtila romskou komunitu, pro kterou byla Věra královnou. K otevřené rakvi, jejíž umístění do kostela je jednou z romských tradic, se dostali jen příbuzní a přátelé. Ti si svou milovanou naposledy zdokumentovali.

Zesnulá zpěvačka Věra Bílá měla přesně takový pohřeb, jaký by si sama přála. Řídil se romskými tradicemi, mezi kterými je i ta, že pozůstalí mohou přijít k otevřené rakvi a rozloučit se se svými blízkými tím, že do rakve položí květinu či jiný předmět, který by mohli zesnulí u sebe v nebi potřebovat. Královna Romů dostala na poslední cestu nejen květiny, ale i cigarety či peníze.

K otevřené rakvi neměla přístup média, rodina zpěvačky ji chránila zábranou, přes kterou nebylo vidět. Někteří z pozůstalých si Bílou v otevřené rakvi zdokumentovali na snímky či videa, aby měli na odchod své milované památku.

Romskou komunitou milovaná zpěvačka byla v obklopení svých blízkých, kteří ji před zavřením rakve pohladili a rozloučili se s ní tak důstojně, jak to jen šlo. Její památku uctili spolu s knězem v rokycanském kostele, odkud se vydali na hřbitov, kde byla fenomenální umělkyně uložena k poslednímu odpočinku.

Související články

Další články